Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Supreme_Model_Shot_Exp.July2012
1 lutego 2012 in Moda i uroda by redakcja

Nrf2 w słoiku

Nrf2 jest jednym z najbardziej ekscytujących odkryć minionych lat dokonanych przez genetyków.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Nrf2 to białko występujące w komórkach, które aktywuje geny w warunkach stresu, w celu wyprodukowania niezbędnych enzymów, które pomagają chronić komórki przed stresem. Występuje w każdej komórce ciała, jednak najbardziej potrzebne jest tam, gdzie ciało narażone jest na zanieczyszczenia, promienie UV oraz na inne uszkodzenia. Nrf2 jest najważniejszym elementem, który rozpoznaje zagrożenie i pobudza komórkę do użycia jej naturalnych sił regeneracyjnych.

To wyjątkowe białko działa jak główny regulator procesu starzenia i ma decydujące znaczenie dla optymalnego funkcjonowania komórek. Wszystkie bodźce stresowe pochodzące ze środowiska, takie jak promienie UV czy zanieczyszczenie, mogą wywoływać masową śmierć komórek bez Nrf2. Niestety w miarę, jak się starzejemy, poziom Nrf2 w naszym organizmie ulega naturalnej redukcji. Przy nieustannym spadku poziomu Nrf2, skóra nie może się już bronić przed szkodliwym wpływem środowiska, jak w młodości, dlatego nie może już zwalczać oznak starzenia.

Przełomowe odkrycie Estée Lauder: IntuiGen Technology™

Naukowcy Estée Lauder będący liderami w branży kosmetologicznej w dziedzinie genomiki (badanie genomów), odkryli zastosowanie naturalnie otrzymywanego z ekstraktu z czarnego bambusa silnego aktywatora białka Nrf2, znanego jako IntuiGen Technology™, w celu zwalczania problemu naturalnego obniżenia aktywności Nrf2 w starzejącej się skórze.

Estee Lauder, materiały prasowe

Przełomowa technologia zastosowana w nowym kremie wspomaga naturalną aktywację Nrf2, „głównego włącznika”, który potrafi aktywować ponad 200 genów i stymuluje produkcję najistotniejszych białek i enzymów, które pomagają skórze zwalczać przedwczesne oznaki starzenia. Testy in vitro pokazały, że wyjątkowa technologia marki Estée Lauder, IntuiGen Technology™, pomaga komórkom skóry stymulować naturalne odmładzające funkcje genów. W rezultacie skóra jest gładsza, bardziej przejrzysta i pięknie ożywiona. Z czasem skóra staje się bardziej zwarta i napięta, ukazując nowy blask i młodzieńczą witalność.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI