OCM-oczyszczanie skóry olejami

123Rf.com

Połączenie słów „mycie” i „olejami” wydaje się być bardzo niespójne, ale ta nowa metoda zdobywa coraz więcej fanek.
Która kobieta nie chciałaby mieć idealnie gładkiej i pięknej skóry? Kluczem do jej idealnego wyglądu, ale i jak najdłuższego zachowania młodości, jest dokładne oczyszczanie. Wiemy, że mycie zwykłą wodą i zasadowym mydłem nie służy skórze, więc może oleje staną się przełomem w oczyszczaniu skóry?

reklama

Na czym polega OCM?

Według metody OCM tłuszcz rozpuszcza tłuszcz, czyli najlepszym sposobem na zmycie sebum i zanieczyszczeń ze skóry jest użycie olei. Jest to metoda bardzo naturalna dla skóry. Podstawowym składnikiem mieszanki olejowej jest olej rycynowy, który mieszany jest z olejem bazowym.

Jak przygotować mieszankę do mycia?

Olej rycynowy stosowany samodzielnie mógłby za bardzo wysuszyć skórę, więc należy go zmieszać w odpowiednich proporcjach z olejem bazowym. Zasada jest bardzo prosta: im skóra bardziej sucha – tym mniej oleju rycynowego. W przypadku skóry tłustej działa antyseptycznie, wygładza i ogranicza łojotok.

Skóra sucha,wrażliwa, alergiczna, dojrzała oraz naczynkowa – 10% oleju rycynowego i 90% oleju bazowego. Polecane oleje bazowe:migdałowy, z avocado, bawełniany,z owsa i kiełków pszenicy, oliwa z oliwek.

Skóra tłusta i trądzikowa – 40% oleju rycynowego i 60% oleju bazowego. Polecane oleje bazowe do skóry tłustej: jojoba oraz olej lniany zaś do skóry trądzikowej olej z krokosza barwierskiego z 2-3 kroplami olejku herbacianego czy pichtowego.

Skóra normalna i mieszana -20% oleju rycynowego i 80% oleju bazowego. Polecane oleje bazowe:olej jojoba, ze słodkich migdałów, avocado,olej z orzechów laskowych .