Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

bezpieczne opalanie
123RF.com
28 grudnia 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Prawdy i mity o opalaniu natryskowym

Alternatywa dla solarium, antyfanek samoopalaczy i przeciwniczek opalania na słońcu - mowa o opalaniu natryskowym.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

opalania natryskowe pozwala w bezpieczny sposób, w kilkanaście minut uzyskać apetyczną opaleniznę. To idealna metoda na „dodanie sobie słońca” przed wielkim wyjściem czy po prostu w celu poprawienia sobie nastroju. Dlatego tez dla was przedstawiamy fakty i obalamy mity dotyczące tego coraz to bardziej popularnego zabiegu upiększającego.

Opalanie natryskowe działa na takiej samej zasadzie jak solarium

Mit. Opalanie na solarium polega na emitowaniu promieniowania UV na skórę zaś opalanie natryskowe działa na innej zasadzie. Zabieg polega na równomiernym i bardzo dokładnym nałożeniu brązującego płynu pod postacią delikatnej mgiełki na skórę. Następnie skóra jest suszona suszarką by przyspieszyć wysychanie barwnika.

Opalanie natryskowe pielęgnuje skórę

Prawda. Dobre mieszanki barwników oprócz substancji typowo barwiących powinny zawierać również substancje pielęgnujące tak by zapobiec wysuszeniu skóry.

Jedna sesja opalania natryskowego starczy na cały miesiąc.

Mit. Nasza skóra regularnie się odnawia i złuszcza więc stare komórki zastępowane są przez nowe. Opalenizna po opalaniu natryskowym utrzymuje się zazwyczaj przez około dwa tygodnie.

Nawilżona skóra dłużej trzyma opaleniznę

Prawda. Im bardziej będziemy nawilżać skórę tym dłużej będziemy cieszyć się opalenizną. I nie dotyczy to tylko opalenizny po opalaniu natryskowym, ale też tej z samoopalacza czy uzyskanej w naturalny sposób.

Opalaniu natryskowemu można poddać tylko jedną cześć ciała

Prawda. Wiele salonów kosmetycznych oferuje opalanie tylko twarzy, górnej części ciała czy samych nóg.

Kobiety w ciąży nie mogą korzystać z opalania natryskowego

Mit. Opalenie natryskowe nie polega na aplikowaniu na skórę promieniowania UV lecz specjalnej mieszanki barwników, dlatego jeśli kobiet nie jest na nie uczulona to nie ma medycznych przeciwwskazań d korzystania z tego typu zabiegu.

Kolor opalenizny dobierany jest naturalnie

Prawda. Całkiem inny kolor opalenizny polecany jest kobiecie o urodzie celtyckiej, słowiańskiej czy śródziemnomorskiej. W każdym dobrym salonie kosmetycznym osoba przeprowadzająca zabieg powinna wraz z Tobą ustalić najbardziej pasujący odcień opalenizny.

Do zabiegu opalania natryskowego nie trzeba się przygotowywać

Mit. Co prawda nie jest to żaden skomplikowany zabieg ale dokładny peeling i spora porcja balsamu nawilżającego pozwolą na równomierne nałożenie koloru. W dniu w, którym wybierasz się na zabieg nie używaj perfum czy dezodorantów w sprayu, mogą bowiem wejść w reakcje z barwnikiem.

Po opalaniu natryskowym przez kilka godzin nie wolno brać prysznica

Prawda. By barwnik lepiej się utrwalił a substancje mogły wejść w reakcje z białkami skóry potrzebny jest czas. To trochę tak jak z samoopalaczem, po jego aplikacji również należy odczekać klika godzin z prysznicem.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI