Trencz: 4 stylizacje

41237201 - beautiful young woman in a modern trench coat, holding a disposable takeaway cup and standing against urban city background.

Jesieną trencz to jeden z obowiązkowych elementów garderoby. Lubimy go, bo jest klasyczny i stanowi idealną bazę zarówno do strojów na codzie, jak i tych bardziej eleganckich. Ponadto, taliowany płaszcz pozwala zachować proporcje zmysłowej, kobiecej sylwetki, nawet wtedy, gdy ubrane jesteśmy na „cebulkę”.
Trencz to nic innego jak taliowan płaszcz, sięgający do połowy uda lub dłuższy. Wzorem idealnym, często naśladowanym jest klasyczny, brytyjski trencz Burberry. Jest to idealne uzupełnienie jesiennego stroju, zarówno tego casualowego jaki eleganckiego – formalnego, sportowego czy wieczorowego.
Moda pozwala nam na zabawę nie tylko kolorem, długością czy fasone płaszcza. Pozwala nam zestawiać go z dodatkami w różnych stylach, tworząc czasami zestawy ekscentryczne … i wygodne. Oto cztery pomysły jak trencz nosić.

Trencz w angielskim wydaniu

W swoim pierwotnym wydaniu trencz był płaszczem przeciwdeszczowym. Dlatego też idealnie prezentuje się zestawiony z kaloszami. Duża torba typu shopper i koszula w kratę doda stylizacji ciekawgo charakteru. Jeśli jesteśmy fankami mocnych brzmień warto postawić też na akcesoria w stylu rockowym.

Trencz dla hipiski

Płaszcz do połowy uda idealny będzie w zestawieniu z dzwonami i tuniką w etniczne wzory. Do tego duży filcowy kapelusz, biżuteria w stylu etnicznym i jesteśmy gotowe do podróży w czasie.

Trencz minimalistki


Monokolorystyczna stylizacja, oparta na prostych geometrycznych krojach, w której prym wiedzie taliowany płaszcz i prosta koszulowa sukienka. Obowiązkowe będą osadzające całość ciężkie w stylistyce buty i ciemne okulary na wypadek słońca.

Trencz eklektyczny

Czyli jak łączyć ze sobą pozornie nie pasujące rzeczy. Inspiracja rodem z „Seksu w wielkim mieście” z trenczem w roli głównej. Tutaj warto postawić na total look, kolory, biżuterie i elementy garderoby, które stworzą unikalną stylizację z codziennego ubrania :).