Wszystko o peelingu kawitacyjnym

123RF.com

W gabinetach kosmetycznych najczęściej korzystamy z zabiegów oczyszczających. Wśród nich obok mikrodermabrazji i oksydermabrazji nadal bardzo popularny jest peeling kawitacyjny. Oczyszcza, zwęża rozszerzone pory i ma działanie anti-aging.
Kawitacja to zjawisko fizyczne powodowane zmiennym ciśnieniem, wykorzystujące falę ultradźwiękową i polegające na bardzo szybkiej przemianie z fazy ciekłej na fazę gazową.

reklama

Podczas gwałtownego spadku ciśnienia powstają pęcherzyki gazu, które zapadają się gdy ciśnienie zaczyna wzrastać. Powoduje to powstanie fali uderzeniowej, a zjawisko to zostało wykorzystane między innymi w kosmetyce. Skóra podlega działaniu ultradźwięków o częstotliwości 25 000 Hz. Zwilżenie skóry substancją sprzęgającą i przesuwanie po niej specjalną głowicą powoduje syntezę pęcherzyków gazu przy spadku ciśnienia, ich zapadanie się przy jego wzroście i w efekcie rozbicie obumarłych komórek warstwy rogowej naskórka.

Peeling kawitacyjny kontra niedoskonałości

Peeling kawitacyjny znalazł zastosowanie w profesjonalnej pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej w gabinecie kosmetycznym, gdyż powoduje znaczna poprawę stanu skóry. Podczas peelingu następuje zniszczenie bakterii trądzikowych Propoionobacterium acnes, usuniecie nadmiaru sebum oraz zaskórników i wągrów.

Znakomicie usuwa zrogowaciałe komórki, przez co skóra staje się pełna blasku. Jest skuteczny w przypadku niewielkich przebarwień, poprawia także stan blizn. Co więcej, może być używany w przypadku skóry pleców czy rąk. Zalecana liczba zabiegów, to co najmniej pięć wykonywanych w tygodniowym odstępie czasu.