Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
16 sierpnia 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Wszystko o peelingu kawitacyjnym

W gabinetach kosmetycznych najczęściej korzystamy z zabiegów oczyszczających. Wśród nich obok mikrodermabrazji i oksydermabrazji nadal bardzo popularny jest peeling kawitacyjny. Oczyszcza, zwęża rozszerzone pory i ma działanie anti-aging.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Kawitacja to zjawisko fizyczne powodowane zmiennym ciśnieniem, wykorzystujące falę ultradźwiękową i polegające na bardzo szybkiej przemianie z fazy ciekłej na fazę gazową.

Podczas gwałtownego spadku ciśnienia powstają pęcherzyki gazu, które zapadają się gdy ciśnienie zaczyna wzrastać. Powoduje to powstanie fali uderzeniowej, a zjawisko to zostało wykorzystane między innymi w kosmetyce. Skóra podlega działaniu ultradźwięków o częstotliwości 25 000 Hz. Zwilżenie skóry substancją sprzęgającą i przesuwanie po niej specjalną głowicą  powoduje syntezę pęcherzyków gazu przy spadku ciśnienia, ich zapadanie się przy jego wzroście i w efekcie rozbicie obumarłych komórek warstwy rogowej naskórka.

Peeling kawitacyjny kontra niedoskonałości

Peeling kawitacyjny znalazł zastosowanie w profesjonalnej pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej w gabinecie kosmetycznym, gdyż powoduje znaczna poprawę stanu skóry. Podczas peelingu następuje zniszczenie bakterii trądzikowych Propoionobacterium acnes, usuniecie nadmiaru sebum oraz zaskórników i wągrów.

Znakomicie usuwa zrogowaciałe komórki, przez co skóra staje się pełna blasku. Jest skuteczny w przypadku niewielkich przebarwień, poprawia także stan blizn. Co więcej, może być używany w przypadku skóry pleców czy rąk. Zalecana liczba zabiegów, to co najmniej pięć wykonywanych w tygodniowym odstępie czasu.

Strony: 1 2


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI