Jak dobierać kolory do pokoju dziecka?

Planując wiosenną metamorfozę warto zainteresować się, jak kolory wpływają na nasz nastrój oraz rozwój malucha. Jakie barwy najlepiej wprowadzać w świat dziecka?
Barwy takie jak zieleń, niebieski i fiolet uspokajają, a żółty, zielony, czerwony i pomarańczowy pobudzają. Ważne, żeby zachować równowagę pomiędzy nimi, ponieważ nadmiar kolorów pobudzających może spowodować nadpobudliwość, nerwowość i problemy z zasypianiem, natomiast zbyt duża ilość zieleni, niebieskiego i fioletu może spowodować, że dziecko będzie ospałe i przygnębione.

reklama

Happy dragons collection (Custom)

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze kolorów w pokoju dziecka?
Przede wszystkim na to, żeby nie były zbyt jaskrawe, ponieważ może to wprowadzić malucha w stan niepokoju. Taką równowagę kolorystyczną i odpowiednie nasycenie barw, dobrze wpływające na rozwój dziecka, odnajdziemy w kolekcji Wesołe Smoki polskiej marki Lamps & Company.
Happy_dragons_Lamps_Company.Projektantka marki, Anna Nawrot – z wykształcenia psycholog a prywatnie mama dwójki dzieci – radzi, by w urządzeniu kolorowego pokoju dla malucha postawić na jeden motyw, który będzie nadawał spójność wnętrzu mimo wielu barw. Pamiętajmy, że nadmiar kolorów i faktur będzie męczący, więc najlepiej pozostawić ściany w neutralnym odcieniu.
Happy_Dragons_Lamps_Company.

Wesołe Smoki w pogodnych kolorach polubi każde małe dziecko. Możemy ozdobić nimi wszystko od zasłonek, lamp i kinkietów, po pościel, poduszki i pufy, tworząc radosne i stymulujące dla dziecka wnętrze.

fot.www.lampsandco.pl