Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jak dobierać kolory do pokoju dziecka?

18 kwietnia 2016 in Parenting by redakcja
Planując wiosenną metamorfozę warto zainteresować się, jak kolory wpływają na nasz nastrój oraz rozwój malucha. Jakie barwy najlepiej wprowadzać w świat dziecka?

Barwy takie jak zieleń, niebieski i fiolet uspokajają, a żółty, zielony, czerwony i pomarańczowy pobudzają. Ważne, żeby zachować równowagę pomiędzy nimi, ponieważ nadmiar kolorów pobudzających może spowodować nadpobudliwość, nerwowość i problemy z zasypianiem, natomiast zbyt duża ilość zieleni, niebieskiego i fioletu może spowodować, że dziecko będzie ospałe i przygnębione.

Happy dragons collection (Custom)

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze kolorów w pokoju dziecka?
Przede wszystkim na to, żeby nie były zbyt jaskrawe, ponieważ może to wprowadzić malucha w stan niepokoju. Taką równowagę kolorystyczną i odpowiednie nasycenie barw, dobrze wpływające na rozwój dziecka, odnajdziemy w kolekcji Wesołe Smoki polskiej marki Lamps & Company.
Happy_dragons_Lamps_Company.Projektantka marki, Anna Nawrot – z wykształcenia psycholog a prywatnie mama dwójki dzieci – radzi, by w urządzeniu kolorowego pokoju dla malucha postawić na jeden motyw, który będzie nadawał spójność wnętrzu mimo wielu barw. Pamiętajmy, że nadmiar kolorów i faktur będzie męczący, więc najlepiej pozostawić ściany w neutralnym odcieniu.
Happy_Dragons_Lamps_Company.

Wesołe Smoki w pogodnych kolorach polubi każde małe dziecko. Możemy ozdobić nimi wszystko od zasłonek, lamp i kinkietów, po pościel, poduszki i pufy, tworząc radosne i stymulujące dla dziecka wnętrze.

fot.www.lampsandco.pl


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI