Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Happy_Dragons_Lamps_Company.
18 kwietnia 2016 in Parenting by redakcja

Jak dobierać kolory do pokoju dziecka?

Planując wiosenną metamorfozę warto zainteresować się, jak kolory wpływają na nasz nastrój oraz rozwój malucha. Jakie barwy najlepiej wprowadzać w świat dziecka?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Barwy takie jak zieleń, niebieski i fiolet uspokajają, a żółty, zielony, czerwony i pomarańczowy pobudzają. Ważne, żeby zachować równowagę pomiędzy nimi, ponieważ nadmiar kolorów pobudzających może spowodować nadpobudliwość, nerwowość i problemy z zasypianiem, natomiast zbyt duża ilość zieleni, niebieskiego i fioletu może spowodować, że dziecko będzie ospałe i przygnębione.

Happy dragons collection (Custom)

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę przy doborze kolorów w pokoju dziecka?
Przede wszystkim na to, żeby nie były zbyt jaskrawe, ponieważ może to wprowadzić malucha w stan niepokoju. Taką równowagę kolorystyczną i odpowiednie nasycenie barw, dobrze wpływające na rozwój dziecka, odnajdziemy w kolekcji Wesołe Smoki polskiej marki Lamps & Company.
Happy_dragons_Lamps_Company.Projektantka marki, Anna Nawrot – z wykształcenia psycholog a prywatnie mama dwójki dzieci – radzi, by w urządzeniu kolorowego pokoju dla malucha postawić na jeden motyw, który będzie nadawał spójność wnętrzu mimo wielu barw. Pamiętajmy, że nadmiar kolorów i faktur będzie męczący, więc najlepiej pozostawić ściany w neutralnym odcieniu.
Happy_Dragons_Lamps_Company.

Wesołe Smoki w pogodnych kolorach polubi każde małe dziecko. Możemy ozdobić nimi wszystko od zasłonek, lamp i kinkietów, po pościel, poduszki i pufy, tworząc radosne i stymulujące dla dziecka wnętrze.

fot.www.lampsandco.pl


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI