Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
8 sierpnia 2012 in Wychowanie by redakcja

Czego możesz się nauczyć od swoich dzieci

Nie tylko my uczymy nasze dzieci, jak się zachować, co robić, co jest dobre a co złe. Także one uczą nas wiele - musimy tylko być bardzo uważni.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Dla swojego dziecka jesteś modelowa, jesteś wzorem. Patrzy na ciebie i zakłada, że wszyscy są tacy. Tacy czyli jacy? No właśnie, jaka jesteś? A jak chcesz, żeby dziecko cię postrzegało? Czy jesteś dobra dla siebie? Czy słuchasz swoich potrzeb? Pomyśl.

2. Szczerość to najlepsza postawa. Nie kłam swojemu dziecku, nie zmieniaj obrazu świata. Kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw, a ono będzie miało o to do ciebie żal, nieważne jakimi kierowałaś się intencjami.

3. Pamiętaj o potrzebach innych. Nie zakładaj, że takie same potrzeby ma twój syn jak i córka, wczuj się w potrzeby każdego. I nie zapominaj o swoich. Nie bądź matką męczennicą.

4. Rozwój polega na pokonywaniu kolejnych trudności i podejmowaniu kolejnych wyzwań. Nie usuwaj dziecku kłód sprzed nóg, bo nigdy samo im nie sprosta. Zamiast tego pomóż mu, ucząc, jak może je pokonywać.

5.Chcemy by nasze dzieci miały lepiej od nas, by dalej zaszły. Nie przekładaj na nich swoich oczekiwań czy niespełnionych ambicji. Pozwól mu wyrosnąć na kogoś kim chce być. Ty też daj sobie prawo do bycia kim chcesz. Rozwijając samą siebie pokazujesz swojemu dziecku, że można.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI