Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
8 czerwca 2016 in Psychologia by Dagmara Gmitrzak

Czy odcięłaś pępowinę? – ćwiczenie

– W zdrowych relacjach emocjonalna i psychologiczna pępowina zostaje odcięta przez obie strony w okresie dorastania. Jeśli pępowina nie zostaje przecięta, jako dorośli nie żyjemy swoim życiem, nie jesteśmy wolni emocjonalnie, wikłamy się w symbiotyczne związki, w których partner jest kopią jednego z rodziców – mówi trenerka Dagmara Gmitrzak.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Dodaje, że pępowinowe połączenie jest zazwyczaj mocniejsze z matką. Przyczyną tego jest pamięć fizycznej pępowiny, która została przecięta po naszym urodzeniu. Przeżyłyśmy wówczas swoisty szok oddzielenia, dlatego potrzebujemy zrekompensować sobie ten brak emocjonalnym przywiązaniem do matki.

Chcesz sprawdzić, czy jesteś gotowa na jej odcięcie? Zamknij oczy, usiądź wygodnie i wyobraź sobie taką sytuację: Jesteś dzieckiem i siedzisz na kolanach mamy. Kierowana ciekawością, schodzisz z kolan i powoli oddalasz się od matki. W pewnym momencie wracasz do mamy, a jej nie ma. Co czujesz?

  1. Jesteś wściekła. Jak mogła ci to zrobić? Zastanawiasz się, dokąd poszła, i zaczynasz jej szukać.
  2. Jesteś zaskoczona. Smutno ci, ale świat wydaje się taki ciekawy. Odwracasz się i idziesz przed siebie.
  3. Jesteś przerażona. Zaczynasz głośno płakać.

Jeśli wybrałaś odpowiedź 1. – jesteś ,,z głowy” uzależniona od matki. Chcesz być dorosła, ale ciągle liczysz na pomoc rodziców. Jesteś w połowie drogi pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.

Jeśli wybrałaś odpowiedź 2. – jesteś gotowa, by wziąć odpowiedzialność za swoje życie.

Jeśli wybrałaś odpowiedź 3. – ciągle jesteś na etapie małej dziewczynki, w pełni zależnej od rodziców. Łudzisz się, że to oni wypchną cię z rodzinnego gniazda.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI