Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
7 lutego 2016 in Psychologia by agnieszka-gortatowicz

Czy pisanie dziennika ma efekt terapeutyczny?

Codzienne pisanie, choćby kilku zdań, daje ci jasność. Ucisza hałas, uspokaja serce, sprawia, że podejmujesz lepsze decyzje – mówi Regina Brett. Swój pamiętnik pisze, odkąd skończyła 12 lat, i gorąco zachęca do tego nas wszystkich.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Kilka tygodni temu, jadąc metrem, zauważyłam, że w jednym wagonie cztery osoby czytają twoje książki. Zdarzyła ci się kiedyś taka sytuacja?

Zawsze jestem podekscytowana, gdy przyłapuję kogoś z moją książką. Ale cztery osoby naraz? To mi się jeszcze nie zdarzyło. To chyba rekord.

W Polsce jesteś ogromnie popularna. Wielu ludzi traktuje cię wręcz jak guru…

Z tym „guru” to trochę przesada. Wszystkie lekcje dało mi samo życie. Robiłam przy tym mnóstwo błędów i stale się potykałam. Mam nadzieję, że gdy ktoś o tym przeczyta, sam będzie potykał się mniej.

Teraz napisałaś 12 lekcji specjalnie dla polskich czytelników.

Moja pierwsza książka ukazała się w 24 krajach, ale Polska kocha mnie najbardziej. Zdumiewa mnie to i wzrusza jednocześnie. Za każdym razem, gdy czytam, że jestem u was na liście bestsellerów, moje serce topi się jak czekolada. Dlatego uznałam, że zasługujecie na swoją własną książkę! To trochę dziennik, a trochę kalendarz do codziennej medytacji. Możesz go jednak zacząć używać w dowolnym dniu w dowolnym roku. Na początku każdego miesiąca jest lekcja do przeczytania. A każdy dzień opatrzony jest inspirującym cytatem z moich poprzednich trzech książek. Ma on pomóc ci dobrze zacząć dzień.

Wierzysz, że pisanie dziennika ma efekt terapeutyczny?

Tak, w ten sposób uzdrowiłam swoje serce. Urodziłam się z poczuciem zagubienia i smutku. Towarzyszyły mi one długo, mimo że dorastałam z jedenaściorgiem rodzeństwa.

Kiedy zaczęłaś pisać?

Miałam może 12 lat. Pisałam o wszystkim, o swoich sekretach i lękach. Pamiętnik stał się moim najlepszym przyjacielem. W momentach, kiedy nikt nie rozumie twoich problemów – on jeden to potrafi. To kumpel, który razem z tobą celebruje radość i przeżywa żałobę. Zawsze noszę w torbie notatnik. Pomaga mi złapać to, co najlepsze z całego dnia, i zabrać to ze sobą do domu.

Strony: 1 2 3


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI