Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com

Miłość w dobie Facebooka

Jakimi ścieżkami wyruszamy dziś, by szukać miłości swojego życia? Czy bardzo różnią się te trasy od dróg naszych rodziców? I wreszcie – która jest najskuteczniejsza, gwarantuje miłość szczęśliwą?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Czy w czasach, kiedy samodzielność i niezależność należą do najwyżej cenionych cech, a na popularności zyskują takie zjawiska jak singlizm, związek z drugą osobą jest komukolwiek jeszcze do czegoś potrzebny?

– Oczywiście! Można osiągać sukcesy, realizować karierę, ale jeśli nie ma tego z kim dzielić, to satysfakcja i radość z dokonań jest znacznie mniejsza i pojawia się poczucie samotności – twierdzi psycholog Benedykt Peczko, który w Akademii Zwierciadła współprowadzi warsztat pod znaczącym tytułem „Związki to całe prawdziwe życie”.

W swojej praktyce coachingowej spotyka ludzi sukcesu, którzy zaczynają zadawać sobie pytania: „po co ja to robię?”, „co mi to daje na dłuższą metę?” i „co ja mam z tym sukcesem zrobić?”. Mówi, że to typowy syndrom osób, które poprzez sukces zawodowy potwierdziły swoją wartość i… dotarły do ślepego zaułka. Zauważyły w swoim życiu pustkę.

– Oczywiście istnieją także związki przyjaźni, relacje ze znajomymi, rodzicami, z którymi można dzielić swoje smutki i radości. Jednak, choćbyśmy się zrealizowali na wielu poziomach, w dalszym ciągu pozostaje niezaspokojony ten jeden aspekt – związku partnerskiego. Bo kobieta rozwija w różnym stopniu cechy właściwości kobiecej, mężczyzna – męskiej, a partner czy partnerka jest tą drugą połówką, która nas dopełnia – dodaje psycholog.

Czy łowić w sieci?

Według najnowszych badań naukowców z Rochester University nadal najwięcej osób poznaje swojego partnera życiowego w kręgu znajomych! A poszukiwanie miłości przez internet? Owszem – cieszy się coraz większą popularnością. W USA co piąta osoba przyznaje, że znalazła wybranka czy wybrankę na portalu randkowym. Czy to również przyszłość polskich par?

Strony: 1 2 3 4 5 6


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI