Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf

Wielkanoc bez stresu

Jeśli masz rodzinę pachworkową:

Nie czuj się winna z powodu dzieci. Jeśli wy, dorośli, macie na uwadze ich dobro i potraficie się w tej sprawie konkretnie dogadać, dzieci na tym nie ucierpią.

Nie rób niczego, na co nie masz ochoty, wyłącznie dla dobra partnera, swojej czy jego rodziny, bo prędzej czy później odpłacisz im się z nawiązką i zabierzesz to, co dałaś zbyt pochopnie. Pamiętaj, że kompromis to ustępstwo, które robisz w pełni świadomie.

Postaraj się, aby w święta znaleźć czas dla siebie; na to, co lubisz, co cię zrelaksuje i pozwoli odpocząć.

Pamiętaj, że wybrałaś partnera, w którego życiu była inna kobieta, inne dziecko. Tego nie da się wymazać. Zamiast robić mu wyrzuty z powodu przeszłości, zadbaj o waszą teraźniejszość.

Czas goi rany. Nawet jeśli te święta nie będą idealne, w końcu uda wam się wypracować formułę rodziny satysfakcjonującą dla wszystkich stron.

Czytaj więcej w artykule Rodziny patchworkowe i Święta


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI