Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

3 pomysły na przełamanie codziennej rutyny w związku

123rf.com
14 marca 2016 in Seks by redakcja
W codziennym zabieganiu często zapominamy, że o związek trzeba dbać. Tymczasem nic nie jest dane raz na zawsze. Warto co jakiś czas przygotować coś extra, co wyrwie nas z rutyny i pokaże partnerowi, że jest dla nas ważny. Oto kilka propozycji.

Wyrażanie miłości 
Nie musi być to deklaracja na antenie radiowej czy wielkoformatowa reklama w samym centrum – choć czasami można zaszaleć! – ale można obkleić lustro w łazience samoprzylepnymi karteczkami z słowami „kocham cię”, rysunkami serc czy odbitym pocałunkiem. Taki liścik na dzień dobry na pewno sprawi adresatowi olbrzymią radość i zostanie doceniony. W bardziej wystawnej formie wiadomość może zostać przesłana z bukietem kwiatów – jednak nie o popisy chodzi a o gest, który świadczy o zaangażowaniu.

„Podróż w nieznane”
Znowu: nie chodzi o podróż prywatnym samolotem na kolacje do Paryża, choć która kobieta nie marzy o takim wieczorze… Codzienna „podróż w nieznane” może się skończyć nawet dwie ulice dalej, ale powinna być dobrze zaplanowana i wiązać się z przyjemną niespodzianką. Może to być kolacja w klimatycznej restauracji, wernisaż ciekawej wystawy, przedpremierowy pokaz filmu, bilety do sali z trampolinami, gdzie będziecie bawić się jak dzieci… Liczą się chęci, kreatywność i trafiony wybór.

Odnaleziony czas
Na co dzień, zwłaszcza po pojawieniu się dzieci, czas jest jednym z najbardziej deficytowych dóbr. W pośpiechu jemy śniadanie, odwozimy dzieci do szkoły i jedziemy do pracy, po pracy wracamy do domu, odbierając dzieci z dodatkowych zajęć, przygotowujemy późny obiad, zaganiamy latorośle do nauki itp itd. Czasu nie można nikomu podarować, ale można np. zwolnić partnera na jeden dzień (albo wprowadzić regułę wolnego dnia dla każdego z partnerów co jakiś czas) z domowych obowiązków. Popołudnie bez nerwowego spoglądania na zegarek i kalkulowania co do minuty, co ile czasu zajmie, to jedna z tych na pozór małych rzeczy, które cieszą jak wygrana na loterii.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI