Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
14 marca 2016 in Seks by redakcja

3 pomysły na przełamanie codziennej rutyny w związku

W codziennym zabieganiu często zapominamy, że o związek trzeba dbać. Tymczasem nic nie jest dane raz na zawsze. Warto co jakiś czas przygotować coś extra, co wyrwie nas z rutyny i pokaże partnerowi, że jest dla nas ważny. Oto kilka propozycji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Wyrażanie miłości 
Nie musi być to deklaracja na antenie radiowej czy wielkoformatowa reklama w samym centrum – choć czasami można zaszaleć! – ale można obkleić lustro w łazience samoprzylepnymi karteczkami z słowami „kocham cię”, rysunkami serc czy odbitym pocałunkiem. Taki liścik na dzień dobry na pewno sprawi adresatowi olbrzymią radość i zostanie doceniony. W bardziej wystawnej formie wiadomość może zostać przesłana z bukietem kwiatów – jednak nie o popisy chodzi a o gest, który świadczy o zaangażowaniu.

„Podróż w nieznane”
Znowu: nie chodzi o podróż prywatnym samolotem na kolacje do Paryża, choć która kobieta nie marzy o takim wieczorze… Codzienna „podróż w nieznane” może się skończyć nawet dwie ulice dalej, ale powinna być dobrze zaplanowana i wiązać się z przyjemną niespodzianką. Może to być kolacja w klimatycznej restauracji, wernisaż ciekawej wystawy, przedpremierowy pokaz filmu, bilety do sali z trampolinami, gdzie będziecie bawić się jak dzieci… Liczą się chęci, kreatywność i trafiony wybór.

Odnaleziony czas
Na co dzień, zwłaszcza po pojawieniu się dzieci, czas jest jednym z najbardziej deficytowych dóbr. W pośpiechu jemy śniadanie, odwozimy dzieci do szkoły i jedziemy do pracy, po pracy wracamy do domu, odbierając dzieci z dodatkowych zajęć, przygotowujemy późny obiad, zaganiamy latorośle do nauki itp itd. Czasu nie można nikomu podarować, ale można np. zwolnić partnera na jeden dzień (albo wprowadzić regułę wolnego dnia dla każdego z partnerów co jakiś czas) z domowych obowiązków. Popołudnie bez nerwowego spoglądania na zegarek i kalkulowania co do minuty, co ile czasu zajmie, to jedna z tych na pozór małych rzeczy, które cieszą jak wygrana na loterii.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI