fbpx

10 sposobów, aby wyrazić miłość

10 sposobów zeby wyrazić miłość
123rf.com

Okazanie uczucia jest decyzją. Dobrze, kiedy jest to decyzja świadoma i szczera. Jeśli taka rzeczywiście jest, ci którzy dają miłość, otrzymują miłość.
Oto 10 sposobów wyrażania miłości bliskiej osobie, nie tylko partnerowi, ale także przyjaciółce, dziecku, rodzicowi. Walentynki mogą przecież trwać wiecznie.

1. Wyraź wdzięczność. Powiedz komuś jasno i wprost, jak bardzo doceniasz jego obecność w swoim życiu.

2. Wyślij kwiaty bez powodu. Kwiaty to piękno i delikatność. Same w sobie są dobrym symbolem, za pośrednictwem któremu można komuś powiedzieć: „Dziękuję za to, że jesteś”.

3. Tylko słuchaj. Poszukaj czasu i kilku chwil spokoju na zamień się w słuch. Po prostu słuchaj myśli innych, swoje zostaw gdzieś daleko.

4. Powstrzymaj się od okazania negatywnych emocji. To nie znaczy, że masz się ich wyprzeć. To normalne, że ktoś cię może zdenerwować, rozzłościć, zasmucić. Przeżyj jednak te uczucia z sobą samą, nie reaguj. Nie bądź nieszczerze miła, ale odpuść sobie okazywanie negatywnych emocji.

5. Sprezentuj komuś coś miłego. To może być drobiazg, ale dedykowany specjalnie dla tego kogoś. Coś takiego, co sprawi że poczuje, że o nim myślisz i jest dla ciebie ważny.

6. Upiecz ciasto lub ugotuj coś pysznego. Nakarm ukochaną osobę czymś, co ona lubi najbardziej.

7. Zaoferuj pomoc. Zapytaj: „Co mogę dla ciebie zrobić, żeby uczynić twoje życie łatwiejszym i mniej stresującym?”

8. Napisz krótki liścik. Własnoręcznie na ładnej papeterii napisz, jak bardzo tego kogoś kochasz i za co doceniasz.

9. Zabawcie się. Znajdź czas, żeby z tą osobą spędzić czas na przyjemnościach. Kolacja z ukochany, zabawa z dzieckiem, wypad na zakupy z przyjaciółką.

10. Bądź wyrozumiała. Wszyscy mamy swoje dziwactwa, nikt z nas nie jest idealny. Skoncentruj się raczej na pozytywnych aspektach danej osoby, a w ten sposób pokażesz, że naprawdę ją kochasz.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze