Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
12 listopada 2014 in Seks by redakcja

Co jest ważne na pierwszej randce?

Portale randkowe to miejsce pierwszego kontaktu. Specjaliści radzą, by jak najszybciej spotkać się z osobą, która zainteresowała nas w internecie, i przekonać się, czy ta znajomość ma szansę w realu. Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl zapytało swoich użytkowników o to, na co zwracają uwagę na pierwszym spotkaniu, a co co ich zniechęca. Co odpowiedzieli single?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl
  • Aż 47% z nich w pierwszej kolejności zwraca uwagę na empatię partnera – to jak dana osoba na nich patrzy i czy potrafi słuchać (24%), oraz na to o czym mówi i w jaki sposób się wypowiada (23%). Panowie cenią empatię jeszcze bardziej niż panie (22% odpowiedzi pań, 27% odpowiedzi panów). Panie zaś swoją uwagę kierują na sposób formułowania myśli i tematykę rozmowy wybraną przez partnera (26% odpowiedzi pań, 16% odpowiedzi mężczyzn).
  • Na kulturę osobistą zagłosowało 18% użytkowników, w tym 22% kobiet i 11% panów. 38 % badanych % odpowiedziało, że brak kultury osobistej jest kryterium, które definitywnie przekreśla chęć kontynuowania znajomości.
  • Panowie również zdecydowanie uważniej będą przyglądali się potencjalnej partnerce – 10% z nich zwróci uwagę na strój (tylko 4% odpowiedzi pań), 8% na uśmiech (4% wskazań pań).
  • Erotyczne przechwałki odstraszą na pierwszej randce 23% użytkowników, przy czym panie są na nie bardziej wyczulone – aż 27% ich odpowiedzi, w stosunku do 15% wskazań przez panów.
  • Zaniedbane paznokcie lub włosy zajmują trzecie miejsce „czarnej listy” z 20% wskazań pań i 19% wskazań panów.
  • Kobiety nie lubią także skąpstwa potencjalnego partnera (10% odpowiedzi, tylko 3% odpowiedzi mężczyzn).
  • 9 % panów i 1 % pan źle reaguje na wiadomość o posiadaniu przez przed tę drugą osobę wielu kotów.
  • Zbyt duża ilość biżuterii na randce zniechęci 4% panów, natomiast 5% pań nie zaakceptuje tatuażu na ciele partnera.

na podst.mat.pras.MyDwoje.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI