Najgorsze sposoby na rozpoczęcie znajomości w sieci

Jak nie zaczynać znajomości w sieci
123rf.com

„Wszystkie lecą tylko na kasę, ty pewnie też, więc nie odpiszesz”. Wyobrażasz sobie gorszy początek wirtualnej znajomości? Niestety, to autentyczna zaczepka. Nawet, jeśli tego typu wypowiedzi traktujemy pół żartem, pół serio – porażka murowana. Oto najgorsze sposoby na rozpoczęcie znajomości w portalu randkowym.
Artykuł nie ma na calu nikogo obrażać. Poniższe przykłady to najczęściej wskazywane przez użytkowników portali randkowych błędy – prosimy potraktować je jako wskazówkę.

1. „Cze, pogadasz?”

Lub bardziej popularne wersje: „poklikamy” albo „hejka laska, poklikasz?” Po pierwsze – kolego, pobudka, a gdzie ty jesteś? Gdybyś zapomniał – w portalu randkowym, a tu właśnie chodzi o rozmowę. Po drugie – jakiej spodziewałbyś się odpowiedzi? Uważasz, że to wystarczająca zachęta, by odpowiedzieć? Po trzecie – ona nie jest laską (a póki co – na pewno nie twoją). I po czwarte – co się stanie, jeśli przypadkiem odpowie, że może? Jaka będzie kolejna treść twojej wiadomości, zaskoczysz ją odpowiedzią „to extra”?

Zanim napiszesz – zastanów się, czy naprawdę chcesz poznać bliżej właśnie tę osobę. Przejrzyj jej profil, przeczytaj, czego oczekuje, czego szuka. A potem postaraj się nawiązać do tego, co już zobaczyłeś i zapytaj o rzeczy, które cię w niej interesują, intrygują. Te kilkadziesiąt sekund może zaważyć na losach tej znajomości.

2. Już cię kocham

„Piękną masz buźkę, dziecinko”, „Co taka piękna kobieta jak ty, robi w takim miejscu?” – pytasz zalotnie, po czym przechodzisz do właściwej ofensywy, proponując spotkanie – najlepiej jeszcze dziś wieczorem na skwerku i najlepiej, jak włoży tę małą czarną ze zdjęcia nr 5! W końcu chcesz wyrwać idealną niewiastę ze szponów miejsca, gdzie Twoim zdaniem w ogóle trafić nie powinna.

Jeszcze gorzej, jeśli piszesz: „Jesteś piękną, zmysłową i seksowną kobietą – masz klasę, czar i wdzięk, poznajmy się” – teoretycznie nie jest tak źle, do momentu, gdy dziewczyna przypomina sobie, że do portalu właśnie co dołączyła, nie zdążyła więc dodać swojego zdjęcia ani napisać o sobie zbyt wiele. Piękna, zmysłowa – hmm, masz dar przewidywania? Efekt? Prawdopodobnie zażenowanie tejże niewiasty, a na przyszłość omijanie szerokim łukiem kolejnych prób nawiązania przez ciebie kontaktu.

3. Na litość

„Wszystkie lecą tylko na kasę, ty pewnie też, więc nie odpiszesz”, „Taka ślicznotka pewnie nie zainteresuje się takim chłopakiem jak ja”. Po pierwsze – wzbudzasz niepotrzebną litość, po drugie – co odpisałbyś komuś, kto z góry zakłada porażkę? Czy sam odpowiedziałbyś komuś takiemu? Inny przykład – „Przepraszam, że do Ciebie piszę…” – z jakiego powodu przepraszasz? Przecież większość osób jest tu z tego samego powodu co ty – chce poznawać nowych ludzi, chce z nimi rozmawiać.

Wiadomo, że nie każda zainicjowana relacja skończy się wielkim happy endem, ale próbować można, a nawet trzeba. Jak wyobrażasz sobie początek znajomości, jeśli nie sympatyczną wiadomością do kogoś, kto ci się spodobał? Po to tu jesteś! Przestań się nad sobą użalać, weź się w garść i rozsiewaj wokół siebie pozytywną energię. Zobaczysz, o ile ci będzie łatwiej.