1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania

Demi Moore i Ashtona Kutchera dzieliło 15 lat. Ich związek miał być wyjątkiem od reguły, ale potwierdził stereotyp

Demi Moore i Ashton Kutcher byli w związku przez osiem lat. Znani aktorzy, których dzieliło 15 lat, rozstali się w 2011 roku. (Fot. Larry Busacca/Getty Images)
Demi Moore i Ashton Kutcher byli w związku przez osiem lat. Znani aktorzy, których dzieliło 15 lat, rozstali się w 2011 roku. (Fot. Larry Busacca/Getty Images)
Związek Ashtona Kutchera i Demi Moore zaskoczył wszystkich. W 2003 roku tabloidy uważnie śledziły każdy krok 25-latka i dojrzałej aktorki z trójką dzieci. Różnica wieku nie stanowiła dla nich problemu – w końcu byli w sobie szaleńczo zakochani. Dla ukochanej młody aktor poświęcił karierę i na pełny etat zaangażował się w opiekę nad domem. Związek nie przetrwał jednak próby czasu.

Demi Moore i Ashton Kutcher – historia związku

Demi Moore i Ashton Kutcher poznali się w 2003 roku i – ze względu na 15-letnią różnicę wieku – szybko trafili na pierwsze strony gazet. Takiej pary w show-biznesie nikt się nie spodziewał. Aktorzy pobrali się w 2005 roku, jednak po sześciu latach małżeństwa się rozstali. Dwa lata po sfinalizowaniu ich rozwodu w 2013 roku Kutcher poślubił gwiazdę kina Milę Kunis, ale wciąż utrzymuje bliskie relacje z byłą żoną i jej trzema córkami ze związku z Bruce'em Willisem: Rumer, Scout i Tallulą. Moore natomiast spotyka się obecnie ze znanym szefem kuchni Danielem Hummem. Oto historia związku, który miał być wyjątkiem od reguły, a potwierdził stereotyp mówiący, że spora różnica wieku nie służy romantycznym relacjom.

Demi Moore i Ashton Kutcher w 2003 roku (Fot. Chris Polk/Getty Images) Demi Moore i Ashton Kutcher w 2003 roku (Fot. Chris Polk/Getty Images)

Demi Moore i Ashton Kutcher – początki związku

Demi Moore i Ashton Kutcher po raz pierwszy spotkali się w maju 2003 roku na nieformalnej kolacji z przyjaciółmi i szybko nawiązali romantyczną relację. Do swojej różnicy wieku od początku podchodzili z dużym dystansem i otwarcie żartowali z tego, że dzieli ich 15 lat. Najlepszym tego dowodem jest epizod programu „Saturday Night Live” z marca 2005 roku. Kutcher był wówczas gospodarzem odcinka, natomiast Moore pojawiła się jako gościni w postarzającej charakteryzacji.

Demi Moore i Ashton Kutcher – ślub

We wrześniu 2005 roku Demi Moore i Ashton Kutcher stanęli na ślubnym kobiercu. Pobrali się w obecności 100 gości w swoim domu w Beverly Hills w Kalifornii. – To był piękny ślub – powiedziała przyjaciółka Moore magazynowi „People”. – To było niesamowicie bezpretensjonalne i odzwierciedlało to, kim naprawdę są – dodała. – W tym pokoju było po prostu mnóstwo miłości – skomentował uroczystość inny bliski przyjaciel pary. Kutcher był natomiast absolutnie oczarowany swoją żoną. – Z minuty na minutę staje się dla mnie piękniejsza i nie wiem, co to jest. Ma tę magię – mówił po latach.

Demi Moore i Ashton Kutcher – utrata ciąży

Mimo rodzicielskich wyzwań, jakie niesie za sobą wychowanie trzech córek, Kutcher i Moore starali się o powiększenie rodziny. – Kocham dzieci. Nie ożeniłbym się z kobietą, która ma trójkę dzieci, gdybym nie darzył ich uczuciem. Pomysł posiadania kolejnego dziecka wydawał mi się niesamowity – mówił aktor w jednym z wywiadów. Para próbowała różnych opcji i metod leczenia niepłodności, a nawet rozważała adopcję.

Demi Moore i Ashton Kutcher w 2006 roku (Fot. J. Vespa/Getty Images) Demi Moore i Ashton Kutcher w 2006 roku (Fot. J. Vespa/Getty Images)

W końcu Demi udało się zajść w ciążę, jednak w szóstym miesiącu aktorka poroniła. Kolejne starania również kończyły się fiaskiem. Później gwiazda wróciła do dawnych nałogów. Ashton także nie stronił od używek. – Utrata dziecka, o którym myślisz, że będziesz mieć, i które jest już tak blisko, jest naprawdę bardzo bolesna. Każdy radzi sobie na różne sposoby – mówił po latach Kutcher. ​– Nawet nie potrafię w pełni opisać słowami tego uczucia zagubienia, pustki, desperacji i zdezorientowania – wspominała Moore w rozmowie z Diane Sawyer w 2019 roku.

Demi Moore i Ashton Kutcher – relacje rodzinne

Demi Moore i Bruce Willis zawsze dbali o utrzymanie pozytywnych relacji między sobą i swoimi nowymi partnerami. Kontakty Ashtona Kutchera i byłego męża aktorki były więc zaskakująco pozytywne. W wywiadzie dla „Access Hollywood” gwiazda opowiedziała o tym, jak wychowuje swoje trzy córki wspólnie z Willisem i obecnym mężem. – Bruce i Ashton darzą się wzajemnym szacunkiem. Do wychowania dzieci podchodzimy jako zespół – powiedziała gwiazda. – Jesteśmy zespołem i chcemy wszystkiego, co najlepsze dla naszych dzieci – dodała.

Demi Moore, Ashton Kutcher i Bruce Willis z rodziną na czerwonym dywanie w 2008 roku (Fot. Gregg DeGuire/Getty Images) Demi Moore, Ashton Kutcher i Bruce Willis z rodziną na czerwonym dywanie w 2008 roku (Fot. Gregg DeGuire/Getty Images)

Przed związkiem z Moore Kutcher mieszkał ze współlokatorem, ale Moore stwierdziła, że szybko odnalazł się w domu pełnym kobiet. – Nie mogę odpowiadać za niego, ale z pewnością nie była to trudna zmiana – mówi Moore w rozmowie z „V Magazine”. – Relacja Ashtona z jego matką jest naprawdę cudowna, więc zamieszkanie z kobietą i jej córkami było dla niego czymś naturalnym. To także mówi wiele o pewności siebie, jaką ma w sobie – mówiła Moore. – Rozmawiamy o wszystkim. To niesamowite – zdradził aktor w innym wywiadzie.

Czytaj też: Demi Moore i Bruce Willis – więź silniejsza od choroby. Historia związku

Demi Moore i Ashton Kutcher – kryzys w małżeństwie i rozwód

Pierwsze doniesienia o kryzysie w związku Kutcher–Moore oraz plotki na temat niewierności aktora pojawiły się w 2010 roku, jednak para szybko im zaprzeczyła. Rok później Demi i Ashton obchodzili szóstą rocznicę ślubu, jednak świętowali ją… osobno. Ona pojechała do Nowego Jorku, a on do San Diego. W listopadzie 2011 roku para zdecydowała się na rozstanie i wydanie osobnych oświadczeń.

„Z wielkim smutkiem i ciężkim sercem zdecydowałam się zakończyć moje sześcioletnie małżeństwo z Ashtonem” – napisała Moore. „Jako kobieta, matka i żona uważam, że istnieją pewne wartości i śluby, które są święte, i w tym duchu zdecydowałam się kontynuować swoje życie”. „Na zawsze będę miło wspominać czas spędzony z Demi” – ogłosił z kolei Kutcher. „Małżeństwo to jedna z najtrudniejszych rzeczy na świecie i niestety czasami kończy się niepowodzeniem”.

Demi Moore i Ashton Kutcher w 2010 roku (Fot. Andreas Rentz/Getty Images) Demi Moore i Ashton Kutcher w 2010 roku (Fot. Andreas Rentz/Getty Images)

Gwiazdor szybko odnalazł szczęście w ramionach koleżanki z planu serialu „Różowe lata siedemdziesiąte”. Mila Kunis nie miała o nim najlepszego zdania, ale dała mu szansę. Aktorski duet zaczął spotykać się w 2012 roku, chociaż Kutcher i Moore nie byli jeszcze rozwiedzeni. – Bardzo podziwiałem Milę. Jej talenty i umiejętności. Ten podziw sprawił, że nasz związek przyspieszył – mówił aktor. Dziś są małżeństwem (od 2015 roku) i wspólnie wychowują dwójkę dzieci: Wyatt Isabelle (ur. 2014) i Dimitriego Portwooda (ur. 2016). Ugoda rozwodowa Demi Moore i Ashtona Kutchera została natomiast sfinalizowana w listopadzie 2013 roku.

Demi Moore i Ashton Kutcher – wspomnienia

W relacjach pary w późniejszym okresie sporo namieszał literacki kontrakt Demi Moore. Aktor nie kryje, że nie był zachwycony pisarskimi aspiracjami swojej byłej. Co więcej, książka „Intymnie. Moje wspomnienia” (org. „Inside Out”), która ukazała się na rynku we wrześniu 2019 roku, sprawiła, że traumatyczne wydarzenia na nowo wróciły do jego życia oraz wpłynęły na codzienne funkcjonowanie jego najbliższych.

– Byłem wkurzony. Nareszcie dotarłem do etapu, w którym prasa odpuściła śledzenie mnie i mojej rodziny. A następnego dnia paparazzi stanęli pod szkołą moich dzieci – wyznał. W książce Moore pisała bowiem m.in. o niewierności Kutchera oraz wpływie związku na jej zdrowie, w tym również o nadużywaniu narkotyków i alkoholu. Początkowo aktor zaprzeczył wszystkiemu, jednak już w lutym następnego roku wyznał, że między nim a Moore nie ma złej krwi.

– Wszystko jest w porządku. Staram się utrzymywać kontakt z dziewczynami – powiedział z podcaście „WTF with Marc Maron”. – Pomagałem jej wychowywać nastoletnie dziewczęta przez cały okres ich dojrzewania. Kocham je. Nigdy nie przestanę ich kochać, szanować i kibicować im w dążeniu do celu – dodał. Dziś Moore, Kutcher i Kunis wydają się mieć dobre relacje i z dystansem oraz humorem podchodzić do kwestii swoich obecnych i poprzednich związków – do tego stopnia, że ​​w lutym 2022 roku Moore i Kunis wystąpiły razem w reklamie AT&T w ramach Super Bowl.

Ashton Kutcher – wywiad dla „Esquire”

W styczniu ubiegłego roku Ashton Kutcher udzielił obszernego wywiadu okładkowego, w którym opowiedział o najbardziej intymnych szczegółach swojego życia, w tym o małżeństwie i rozstaniu z Demi Moore, które – jak się okazuje – doprowadziło go na skraj rozpaczy. Aktor zdradził, że ​​po rozwodzie czuł się „porażką”. – Nic nie daje takiego poczucia porażki jak rozwód – powiedział. – Rozwód sprawia, że czujesz się przegrany. Wydaje się kompletną pieprzoną porażką. W końcu nie udało ci się w małżeństwie – dodał. Czytelnicy „Esquire” dowiedzieli się też, jak dziś układają się jego relacje z córkami byłej żony i co myśli na temat książki autobiograficznej swojej eks.

Demi Moore – nowy związek

Po rozwodzie z Kutcherem Moore miała kilka przelotnych romansów. W 2019 roku w popularnym programie Ellen DeGeneres wyznała, że „jest singielką z wyboru” i teraz chce się skupić przede wszystkim na sobie i swoich psach. W marcu 2022 roku aktorka zaczęła jednak spotykać się ze szwajcarskim szefem kuchni i autorem książek kucharskich Danielem Hummem. W czerwcu oficjalnie ogłosiła swój nowy związek na Instagramie, dzieląc się zdjęciami ze wspólnych podróży.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze