1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Spotkania

Demi Moore i Bruce Willis – więź silniejsza od choroby. „Jesteśmy teraz tak blisko, jak nigdy wcześniej”

Demi Moore i Bruce Willis (Fot. Patrice Picot/Gamma-Rapho /Getty Images)
Demi Moore i Bruce Willis (Fot. Patrice Picot/Gamma-Rapho /Getty Images)
Relacja Demi Moore i Bruce’a Willisa to piękny dowód na to, że mimo rozwodu i bolesnych ciosów, które zadaje nam los, można z byłym małżonkiem zachować szczególną więź. Po niemal 25 latach od rozstania aktorzy nadal darzą się wzajemnym szacunkiem, sympatią i są gotowi do obopólnych poświęceń. Z uwagi na poważną chorobę Bruce’a, dziś to Demi Moore wykazuje się wobec niego troską. Ale byli partnerzy wspierali się jeszcze zanim u aktora zdiagnozowano demencję. Jak wyglądała ich relacja na przestrzeni lat?

Spis treści:

  1. Demi Moore i Bruce Willis – historia związku
  2. Demi Moore i Bruce Willis – dzieci
  3. Demi Moore i Bruce Willis – separacja i rozwód
  4. Demi Moore i Bruce Willis – patchworkowa rodzina
  5. Demi Moore i Bruce Willis – przyjaźń na dobre i na złe, która pokonuje przeciwności

Demi Moore i Bruce Willis nazywani byli najgorętszą parą Hollywood, a nawet „złotą” parą. Mieli wszystko: sukces, sławę, seksapil, bogactwo. A także rodzinę, o której oboje bardzo marzyli. – Myślę, że oboje od początku byliśmy bardziej zainteresowani posiadaniem dzieci niż małżeństwem - wyznała po latach Demi. Dziś to właśnie rodzina spaja tę dwójkę najbardziej, a także daje im siłę i wsparcie w nierównej walce Bruce’a z chorobą. Źródła z otoczenia małżonków i ich dzieci potwierdzają, że obecnie „są sobie bliżsi, niż kiedykolwiek wcześniej”.

Jak wyglądały początki relacji gwiazdorskiej pary i jak układa się ona teraz?

Demi Moore i Bruce Willis – historia związku

Demi Moore i Bruce Willis w 1988 roku (Fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection/Getty Images) Demi Moore i Bruce Willis w 1988 roku (Fot. Ron Galella, Ltd./Ron Galella Collection/Getty Images)

Ich love story zaczyna się w 1987 roku, a dokładnie na premierze filmu „Zasadzka”, w którym grał były narzeczony Demi – Emilio Estevez. Choć oboje przybyli na to wydarzenie z innymi partnerami, aktorzy wyraźnie poczuli do siebie miętę. Moore wspominała w swojej autobiografii, że gwiazdor “Na wariackich papierach” przez cały wieczór ją adorował i nie odstępował jej na krok. Wyznała, że przy pierwszym zetknięciu wydał jej się trochę zarozumiały, ale przy tym był „mroczny i przystojny”.

Demi Moore i Bruce Willis w 1990 roku (Fot. Ron Galella, Ltd./Getty Images) Demi Moore i Bruce Willis w 1990 roku (Fot. Ron Galella, Ltd./Getty Images)

25-letnia aktorka dała się zauroczyć Willisowi i niedługo po pamiętnym pokazie filmowym rozstała się z Emilio Estevezem. Demi i Bruce szybko zostali parą, a już 4 miesiące po pierwszym spotkaniu wzięli ślub. Ceremonia odbyła się z Las Vegas i była zupełnie spontaniczna. „Byliśmy w kasynie przy jednym ze stołów do gry, gdy nagle Bruce powiedział: ‘Myślę, że powinniśmy się pobrać’. Żartowaliśmy na ten temat podczas lotu, ale w tamtym momencie jego słowa nie brzmiały już jak żart” - tak aktorka opisała okoliczności podjęcia decyzji w książce „Inside Out”. Miesiąc później para jeszcze raz związała się węzłem małżeńskim, tym razem w obecności bliskich.

Demi Moore i Bruce Willis – dzieci

Demi Moore i Bruce Willis z dziećmi w 1996 roku (Fot. Kevin Mazur/WireImage/Getty Images) Demi Moore i Bruce Willis z dziećmi w 1996 roku (Fot. Kevin Mazur/WireImage/Getty Images)

W 1988 roku przyszło na świat pierwsze dziecko Demi i Bruce’a – córka Rumer. Rodzice nadali jej imię na cześć brytyjskiego pisarza Rumera Goddena. Według relacji aktorki, Willis był obecny przy narodzinach córeczki, a nawet aktywnie pomagał przy porodzie. Aktor nigdy zresztą nie ukrywał, że lubi dzieci. „Jestem ich wielkim fanem. Wszystkim mówię, że powinni mieć przynajmniej jedno” – zażartował kiedyś.

Kolejna córka pary pojawiła się na świecie w 1991 roku – otrzymała imię Scout. To właśnie z nią, jeszcze w łonie, Demi Moore zapozowała na głośnej okładce Vanity Fair. Kontrowersyjne zdjęcie ukazujące nagą aktorkę podtrzymującą brzuch wykonała Annie Leibovitz. Fotografia przeszła do historii popkultury i zapoczątkowała modę na sesje ciążowe.

Najmłodszą córką Willisów jest Tallulah urodzona w 1994 roku.

Czas, gdy na świat przychodzą dzieci Demi Moore i Bruce’a Willisa, jest równocześnie najgorętszym okresem w ich karierach. W 1988 roku debiutuje w kinach kultowa „Szklana pułapka”, natomiast w 1990 roku Demi gra w równie słynnym filmie „Uwierz w ducha” u boku Patricka Swayze. Mimo napiętego grafiku, małżonkom udaje się nawet zagrać wspólnie w jednej produkcji – „Motywach zbrodni” z 1991 roku. Zobowiązania zawodowe wkrótce jednak położą się cieniem na ich relacji. Podobno aktor chciał, by jego żona skupiła się na prowadzeniu domu i wychowywaniu dzieci, podczas gdy Demi pragnęła robić karierę. Gdy gwiazda „G.I. Jane” przegoniła popularnością swojego męża, ten ponoć zaczął być zazdrosny. Kolejne ciąże miały zbliżać do siebie parę, lecz ostatecznie ich związek nie przetrwał.

Demi Moore i Bruce Willis – separacja i rozwód

Bruce Willis i Demi Moore w 1997 roku (Fot. Neil Munns/PA Images/Getty Images) Bruce Willis i Demi Moore w 1997 roku (Fot. Neil Munns/PA Images/Getty Images)

Aktorzy rozstali się w 1998 roku, jednak formalnie sfinalizowali swój rozwód dwa lata później. Okres separacji wykorzystali na uporządkowanie spraw dotyczących opieki nad dziećmi i podzielenie majątku. Co istotne, Moore i Willis nawet po rozwodzie bardzo pochlebnie się o sobie wypowiadali. Pytani przez dziennikarzy o kulisy swojego rozstania, nigdy nie rzucali wobec siebie oskarżeń i od początku podkreślali, jak ważna jest dla nich rodzina. W jednym z wywiadów na początku lat 2000. aktor stwierdził nawet, że wciąż kocha byłą żonę, jest z nią blisko, a wychowywanie razem z nią trójki dzieci jest dla niego priorytetem.

(Fot. Jason Kirk/Getty Images) (Fot. Jason Kirk/Getty Images)

Trudno znaleźć lepszy dowód na prawdziwość tych słów niż zdjęcia Demi Moore, Bruce’a Willisa i ich córek z premiery filmu „Bandits” z 2001 roku. Była żona i dzieci towarzyszyły aktorowi na czerwonym dywanie.

Demi Moore i Bruce Willis – patchworkowa rodzina

Emma Heming, Rumer Willis, Bruce Willis, Tallulah Belle Willis, Demi Moore i Scout LaRue Willis w 2015 roku. (Fot. Bruce Glikas/FilmMagic/Getty Images) Emma Heming, Rumer Willis, Bruce Willis, Tallulah Belle Willis, Demi Moore i Scout LaRue Willis w 2015 roku. (Fot. Bruce Glikas/FilmMagic/Getty Images)

W późniejszych latach byli małżonkowie kontynuowali kontakt i wielokrotnie się wspierali – nawet po tym, gdy u ich boku pojawiali się kolejni partnerzy. W 2005 roku Bruce Willis był gościem ślubu Demi Moore i Ashtona Kutchera. Na uroczystości w Beverly Hills obecne były też córki aktorów. Związek Demi i o 15 młodszego Ashtona nie przetrwał jednak próby czasu i zakończył się rozwodem w 2011 roku.

W 2009 roku Bruce Willis poślubił modelkę Emmę Heming, z którą doczekał się dwójki dzieci: Mabel Ray (urodzonej w 2012 roku) i Evelyn Penn (2014). W jednym z wywiadów zdradził on, że wspólnie z Demi Moore i córkami z poprzedniego małżeństwa tworzą jedną, wielką patchworkową rodzinę. – Wzbudza to duże zainteresowanie, ponieważ każdy rozumie, że po rozpadzie małżeństwa między ludźmi często pozostają urazy i zazdrość. Ludzie jednak nie pojmują, jak mogę tak dobrze dogadywać się z moją byłą. Demi i ja zdecydowaliśmy, że stawiamy dzieci na pierwszym miejscu i jesteśmy naprawdę szczęśliwi, bo mamy z tego dużo frajdy – mówił aktor w rozmowie z magazynem „W”.

Wysiłki rodziców, by ich córki wychowywały się w zdrowej, pełnej miłości atmosferze, zostały przez nie docenione. Rumer Willis, najstarsze dziecko pary, tak mówiła o ich wspólnych relacjach w 2015 roku:

– Zawsze starali się, abyśmy podczas wszystkich uroczystości rodzinnych byli razem i dołożyli wszelkich starań, aby nasza rodzina nadal stanowiła jedną całość, a nie dwie oddzielne byty. Moim zdaniem miało to na nas bardzo dobry wpływ.

Bruce Willis wielokrotnie dawał wyrazy wsparcia byłej żonie, na przykład pojawiając się na premierze jej autobiograficznej książki „Inside Out”, która ukazała się w 2019 roku. W tym samym roku Demi Moore udzieliła wywiadu, w którym stwierdziła, że jest „dumna” z tego, jak przebiegł ich rozwód i jak harmonijnie układają się jej relacje z Bruce’em po rozstaniu.

– Myślę, że Bruce na początku bał się, że będę utrudniać rozstanie. Że będę okazywać gniew i obciążę go całym tym emocjonalnym bagażem, jaki wyniosłam z naszego małżeństwa, a oprócz tego będę utrudniać mu dostęp do dzieci. Słowem, że sięgnę po wszystkie znane sztuczki, które rozwodzące się pary wykorzystują jako broń. Ale nie zrobiłam tego i on też nie – wyznała gwiazda.

W 2020 roku byli małżonkowie wraz z obecną partnerką aktora i dziećmi spędzili 4 tygodnie w kwarantannie podczas pandemii COVID-19. Ten wspólny czas jeszcze bardziej ich do siebie zbliżył. Co roku Demi Moore, a także córki pary składają Bruce’owi życzenia na Instagramie – z okazji urodzin oraz z okazji Dnia Ojca. Przy okazji, dzielą się codziennymi kadrami z rodzinnego albumu.

Demi Moore i Bruce Willis – przyjaźń na dobre i na złe, która pokonuje przeciwności

Bruce Willis i Demi Moore w 2018 roku (Fot. Phil Faraone/VMN18/Getty Images) Bruce Willis i Demi Moore w 2018 roku (Fot. Phil Faraone/VMN18/Getty Images)

W 2022 roku rodzina aktora za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdziła krążące od dawna plotki o poważnej chorobie Willisa. W oświadczeniu bliscy poinformowali, że ich mąż oraz ojciec cierpi na afazję, schorzenie neurologiczne objawiające się m.in. utratą zdolności do wypowiadania słów, jak również ich rozumienia na skutek uszkodzeń w ośrodkowym układzie nerwowym. Rok później rodzina aktora wyjawiła, że choroba postępuje i weszła w kolejną fazę: otępienie czołowo-skroniowe. Jego objawami są, oprócz problemów z mową, zmiany zachowania i zmiany w osobowości chorego.

Jednocześnie, najbliżsi gwiazdora, w tym jego była żona, wyrazili podziękowania za ogromne wsparcie oraz zrozumienie, które fani okazali Bruce’owi. Demi, Emma oraz wszystkie pięć córek aktora zapewniły przy tym, że zrobią wszystko, by ich mąż oraz tata żył pełnią życia - na tyle, na ile jest to możliwe.

Demi Moore stale okazuje wsparcie żonie Willisa, która przyznaje w wywiadach, że życie z człowiekiem chorym na demencję to ogromne wyzwanie, które kosztuje ją wiele siły i nerwów. Eks małżonka aktora regularnie też przekazuje w mediach informacje na temat jego stanu zdrowia. W styczniu 2024 roku eks gościła w programie Good Morning America, gdzie wyjawiła, jak czuje się jej były partner oraz podzieliła się radą dla wszytkich rodzin dotkniętych tą chorobą.

– Myślę, że biorąc pod uwagę okoliczności, [Bruce] radzi sobie bardzo dobrze – zapewniła gwiazda. – Powiem to, co zawsze mówię moim dzieciom. Ważne jest, by w kontakcie z chorym skupić się na tym co jest, nie na tym, czego nie ma. W tym można znaleźć wielkie piękno, słodycz, miłość i radość – wyznała Moore.

W niedawnej rozmowie z Andym Cohenem dodała zaś: – Jeśli tylko uwolnisz się od wspomnień i myśli o tym, kim ta osoba była, kim chciałbyś, aby się stała albo kim według ciebie powinna być, poczujesz radość płynącą z samej jej obecności tu i teraz – podsumowała aktorka.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze