Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
26 maja 2014 in Seks by Sympatia.pl

Singiel w rodzinie patchworkowej – czy to się może udać?

Każdy z nas chce mieć szczęśliwe życie, dla wielu oznacza ono życie we dwoje. Kiedy jeden związek się nie udaje, próbujemy poukładać sobie życie od nowa z kolejnymi partnerami.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Im jesteśmy starsi, tym większe prawdopodobieństwo, że potencjalnym partnerem stanie się osoba, która była już w długoletniej relacji z inną, miała męża lub żonę, a także dziecko czy dzieci. Czy singlowi łatwo ułożyć sobie życie z partnerem z odzysku?

Niekiedy dla wieloletniego singla ułożenie sobie życia z osobą, która już była w długoletnim związku, ma dziecko z inną osobą – i w związku z tym liczne zobowiązania – nie jest sprawą łatwą. Oczywiście, zależy to od dojrzałości partnera, „przerobienia” problemów i poziomu świadomości związanej z tym, w jaki sposób ułożyć sobie zdrowe relacje z byłym i obecnym partnerem równocześnie oraz poukładać relacje z dziećmi.

Dziecko jest zawsze na pierwszym miejscu

Problemem często jest ułożenie sobie równolegle dobrych i równorzędnie ważnych relacji z osobami, które są dla nas ważne. Jedna z wypowiadających się na ten temat kobiet przyznała, że czuje się sfrustrowana tym, że dla jej obecnego męża zawsze najważniejszy był i nadal jest jego syn z pierwszego małżeństwa, i to jego stawia zawsze na pierwszym miejscu.

– Nie ukrywam, że byłam przyczyną rozpadu poprzedniego małżeństwa – mojego obecnego partnera. Po jakimś czasie on dostał rozwód i wzięliśmy ślub, potem urodził się nasz synek. Ale zawsze żyłam w cieniu jego poczucia winy wobec syna z pierwszego małżeństwa, zawsze był ważniejszy ode mnie, od naszego synka, od naszego wspólnego życia. Zawsze jego sprawy były i są priorytetem dla mojego męża, bo jak mi tłumaczy: „on jest z rozbitej rodziny, rozbitej z mojej winy i muszę mu to wynagrodzić”, ale dla mnie, to cholernie trudne i frustrujące – Karolina, 38 lat.

Ta sytuacja z pewnością jest bardzo skomplikowana i ułożenie dobrych relacji ze wszystkimi ważnymi członkami rodziny wymaga ogromnej dojrzałości. Decydując się na nowy związek, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że relacje z partnerem i dzieckiem są inne. Nie można ich układać w hierarchii ważności. Oba są ważne, ale oba odgrywają różne role i zaspakajają różne potrzeby. Jeden, to relacja z dorosłym, który jest towarzyszem życia, drugi, z dziećmi, których jesteśmy opiekunami. Nikt nie powinien mieć poczucia krzywdy i mniejszej ważności – ani obecny partner w stosunku do dziecka z poprzedniego związku, ani dzieci wobec siebie nawzajem.

Ona już miał żonę, a kim ty dla niego jesteś?

Problem pojawia się także w sytuacji, w której poprzedni partner miał już w przeszłości swoją rodzinę, żonę lub męża i dziecko. Mimo, że taki związek z „eks” partnerem należy do przeszłości, to czasami rodzina obecnego partnera nie akceptuje nowej dziewczyny, chłopaka, narzeczonej, narzeczonego, a nawet męża czy żony. Zdarzają się sytuacje, takie jak rodzinne spotkania, podczas których nowy partner czy partnerka czują się jak intruzi, osoby niemile widziane.

– Dwa lata temu związałam się z moim obecnym partnerem. On jest już kilka lat po rozwodzie, ma kilkuletnie dziecko z byłą żoną. Wiem, że mnie bardzo kocha i chce ze mną budować przyszłość, ale dla jego rodziny, jego była żona nadal jest ważna i obecna w ich życiu. Jego mama zawsze zaprasza ją na święta, nie tylko ze względu na wnuczkę, ale także dlatego, że panie się przyjaźnią. Ja w tym wszystkim nie potrafię się odnaleźć.

Niby jestem ukochaną jej syna, ale się czuję jak jakiś wróg numer jeden na imprezach rodzinnych, a przecież on mnie poznał wiele lat po ich rozstaniu, czuję się jakbym była winna rozpadu poprzedniego związku. Dla jego rodziny jestem kimś obcym, nie z rodziny i nie sądzę, żeby to się zmieniło, nawet gdybyśmy się pobrali i urodziło nam się dziecko. Zdarza mi się z tego powodu płakać i czasem wątpię, czy sobie z tą sytuacją poradzę – Milena, 28 lat.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI