Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Materiały prasowe
Materiały prasowe
18 lipca 2011 in Film by Joanna-Bartoszewicka

Seriale telewizyjne. Na serio, kultowe! – odcinek 4

Nie ma jednej definicji kryminału. Wiadomo, że chodzi o film ze zbrodnią w tle. Zagadkę rozwiązuje zwykle prywatny detektyw lub policjant. Jest z reguły bez grosza, bez rodziny, ma tylko zasady, których broni. Ale podły świat go przerasta: przekupni policjanci, zdeprawowani prawnicy pracujący dla mafii, żony szykujące się do zabicia mężów. Kryminały przez cały czas komuny śledziło się w czwartkowe wieczory.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Kojak (1973-1978 r.)

Porucznik Theo Kojak pracuje w wydziale zabójstw policji w Nowym Jorku. Jego rolę gra bardzo popularny u nas aktor amerykański Telly Savalas. Charakterystyczna łysina, przykryta kapeluszem i przebiegły uśmieszek na ustach, to jego cechy charakterystyczne. W Polsce serial wyświetlany był przez TVP w latach 70. Kojak jest twardym gliną i nie poddaje się dopóki nie skończy zadania. Odbudowuje wizerunek policjanta i zyskuje miano bohatera. Prawdziwą sympatię zdobywa jednak wtedy, gdy cygara i długie papierosy zamienia na… lizaki.


Porucznik Columbo (1968-2003 r.)

Ten policjant  z kolei zajmuje się głównie morderstwami, które dotyczą osób z wyższych sfer. W przeciwieństwie do innych kryminałów, już na początku każdego odcinka widz dowiaduje się, kto jest mordercą, a następnie bawi nas obserwacja śledztwa. Porucznik Columbo to sympatyczny dziwak. Ma szklane oko (protezę miał grający główną rolę Peter Falk). Nosi wiecznie pomięty prochowiec, permanentnie pali cygaro i jeździ starym i mocno zdezelowanym Peugeotem 403 kabriolet. Często rozmawia ze swoim otyłym psem rasy basset.

Miasteczko Twin Peaks (1989-1990 r.)

Serial zyskał miano kultowego. Do dziś ma wiernych fanów, którzy dyskutują o jego przewadze nad innymi filmami. Być może to zasługa jego twórców – znakomitej spółki Davida Lyncha i Marka Frosta. Agent specjalny Dale Cooper (Kyle Mclachlan) przyjeżdża do niewielkiego miasteczka Twin Peaks, by wyjaśnić tajemnicę śmierci młodej kobiety – Laury Palmer. Śledztwo wymyka mu się jednak spod kontroli. Na każdym kroku natyka się na nowe, paranormalne tropy i spotyka dziwnych ludzi. W miasteczku bowiem czai się zło.

Ciąg dalszy nastąpi…


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI