1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. 9 nowych polskich produkcji trafi na Netflixa jeszcze w tym roku. Platforma zdradziła szczegóły

9 nowych polskich produkcji trafi na Netflixa jeszcze w tym roku. Platforma zdradziła szczegóły

9 polskich produkcji trafi na platformę Netflix w 2024 roku. (Fot. materiały prasowe Netflix)
9 polskich produkcji trafi na platformę Netflix w 2024 roku. (Fot. materiały prasowe Netflix)
Kryminały, komedie, dramaty, dokumenty, programy sportowe, filmy akcji i familijne, a przede wszystkim zupełnie nowe polskie produkcje – to tylko niektóre gatunki nowości serialowych i filmowych, które wkrótce trafią na Netflixa. Platforma zapowiedziała premiery na rok 2024, ale nie zdradziła jeszcze wszystkich szczegółów. Pewne jest jednak, że miłośnicy polskich produkcji będą zadowoleni.

Na Netflixa w 2024 roku ma bowiem trafić jeszcze 9 polskich produkcji. W wielu z nich wystąpią aktorzy i aktorki, którzy w produkcjach tej platformy pojawią się po raz pierwszy. Będą to między innymi: Olaf Lubaszenko, Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Figura, Jan Peszek, Maciej Stuhr, Eryk Kulm jr, Piotr Adamczyk, Mateusz Kościukiewicz, Barbara Wypych, Krzysztof Tyniec, Tomasz Tyndyk i Jakub Wesołowski. Na platformie pojawią się również tytuły ze znanymi z poprzednich produkcji i cenionymi przez widzów filmowymi gwiazdami. Wśród nich znaleźli się między innymi: Zofia Jastrzębska („Infamia”), Ada Chlebicka (seria „Miłość do kwadratu”), Piotr Witkowski („Absolutni debiutanci”), Małgorzata Potocka, Anna Romantowska, Magdalena Kuta, Wojciech Zieliński („Gang Zielonej Rękawiczki”). W nowych filmach i serialach wystąpią również: Magdalena Boczarska, Wiktoria Gorodeckaja („Zachowaj spokój”), Magdalena Popławska („Brokat”), Maja Ostaszewska („Broad Peak”), Jędrzej Hycnar („Dziewczyna i kosmonauta”), Mateusz Król („Pewnego razu na krajowej jedynce”) oraz Konrad Eleryk („Rojst Millenium”).

Polskie filmy i seriale na Netflix w 2024 roku

Wśród filmowych nowości Netflixa w 2024 roku znajdzie się między innymi dramat „Bokser”, czyli uniwersalna historia o drodze do spełnienia marzeń. Miłośnicy kryminałów odnajdą coś dla siebie w tytułach: „Kolory zła: Czerwień” czy „Napad”. Z kolei ci, którzy uwielbiają komedie, będą mogli śledzić losy bohaterów „Rozwodników” oraz „Spadku”.

– W najbliższych miesiącach fani seriali zobaczą jeszcze cztery tytuły. Wracamy z uwielbianymi przez widzów bohaterkami komedii „Gang Zielonej Rękawiczki”. Przygotowaliśmy również kilka nowości, które mogą pojawić się tylko w Netflixie. Wśród nich „Idź przodem, bracie” – idealny dla widzów lubiących nieoczekiwane zwroty akcji i kryminalne zagadki – mówi Kaśka Śliwińska-Kłosowicz z zespołu odpowiedzialnego za lokalne seriale Netflixa w Europie Środkowo-Wschodniej. – Oryginalne polskie historie, które opowiadamy na Netflixie, są wyjątkowe i różnorodne. Fanów historii inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami na pewno zainteresuje „Projekt UFO”, z kolei „Matki pingwinów” to przejmująca opowieść o wyzwaniach w rodzicielstwie – dodaje Śliwińska-Kłosowicz.

Czytaj także: Matki, wiedźmy i kochanki – spotkanie z bohaterkami serialu „Gang Zielonej Rękawiczki”

Do serwisu powrócą zagraniczne produkcje, które pokochali fani na całym świecie. Już w maju będziemy mogli oglądać trzeci sezon „Bridgertonów”, a następnie dalsze perypetie „Emily w Paryżu”, nowe zmagania uczestników „Squid Game” i kolejny sezon „Dyplomatki”. Będą również nowości – seriale „Eric” i „Black Doves” czy filmy: „Gliniarz z Beverly Hills: Axel F” z Eddiem Murphym w roli głównej, a także komedia „Znowu w akcji” z Cameron Diaz i Jamiem Foxxem. Znajdzie się też coś dla miłośników sportowych emocji. Na platformę niebawem trafi bowiem dokument o hiszpańskich klubach piłkarskich „LaLiga24”, drugi sezon „Tour de France: Serce Peletonu” oraz serial „Senna” o trzykrotnym mistrzu świata Formuły 1.

Źródło: materiały prasowe Netflix

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze