Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Koncert Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego

www.koncertniepodleglosci.pl/
9 listopada 2015 in Kultura by redakcja
W najbliższą środę, 11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się VII Koncert Niepodległości, pt. „Rok 1980”. W muzeum zabrzmi muzyka, która towarzyszyła Polakom przez całą dekadę lat 80: utwory historyczne, które nabrały nowego znaczenia, oraz piosenki z repertuaru polskich bardów.

Inspiracją dla tegorocznego koncertu jest 35. rocznica wydarzeń lipca i sierpnia 1980. W repertuarze koncertu znalazły się utwory towarzyszące Polakom przez całą dekadę lat 80., zaś tematem prozatorskiej narracji będą często nieznane losy bohaterów tamtych lat. Wydarzenie honoruje nie tylko ludzi, którzy tworzyli historię współczesną, ale także niemym i nietypowym bohaterom drugoplanowym, jak opornik, ramka, La Bomba, Gruba Berta czy Gadała. Co oznaczają te nazwy? To okaże się w czasie koncertu.

Tegoroczna edycja to już 7. odsłona Koncertem Niepodległości. Przez ten czas twórcy wypracowali swój własny styl muzyczny, który nazywają muzyką hybrydową. Łączy on oryginalne brzmienia dawnych hymnów i pieśni, z nowoczesnymi aranżacjami i kompozycjami instrumentalnymi, wykorzystującymi elementy klasyki, elektroniki, rocka alternatywnego i progresywnego, jazzu, bluesa, poezji śpiewanej, a także nagrania archiwalne oraz odgłosy natury.

Pozatorską narrację wydarzenia poprowadzi aktor Antoni Pawlicki, w w koncercie wystąpią wokaliści Ola Turkiewicz oraz Grzegorz Wilk, którym towarzyszyć będą: Marcin Riege (fortepian i instrumenty klawiszowe), Krzysztof Kowalewski (gitara), Robert Murakowski (trąbka), Marcin Janiszewski (akordeon i instrumenty klawiszowe), Wojciech Hartman (skrzypce), Marcin Ritter (bas), Przemek Kuczyński (perkusja) oraz sekcja smyczkowa w składzie: Marta Zalewska (I skrzypce); Aleksandra Nikiel (I skrzypce); Monika Kos-Nowicka (II skrzypce), Aleksandra Jarosińska (II skrzypce); Sergiusz Pinkwart (altówka); Agnieszka Zagroba-Klahs (altówka) i Marzena Masłowska (wiolonczela).

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Bezpłatne wejściówki można pobrać na stronie www.koncertniepodleglosci.pl albo profilu Koncert Niepodległości na Facebook.
Liczba miejsc ograniczona.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI