Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

www.koncertniepodleglosci.pl/
www.koncertniepodleglosci.pl/
9 listopada 2015 in Kultura by redakcja

Koncert Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego

W najbliższą środę, 11 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się VII Koncert Niepodległości, pt. „Rok 1980”. W muzeum zabrzmi muzyka, która towarzyszyła Polakom przez całą dekadę lat 80: utwory historyczne, które nabrały nowego znaczenia, oraz piosenki z repertuaru polskich bardów.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Inspiracją dla tegorocznego koncertu jest 35. rocznica wydarzeń lipca i sierpnia 1980. W repertuarze koncertu znalazły się utwory towarzyszące Polakom przez całą dekadę lat 80., zaś tematem prozatorskiej narracji będą często nieznane losy bohaterów tamtych lat. Wydarzenie honoruje nie tylko ludzi, którzy tworzyli historię współczesną, ale także niemym i nietypowym bohaterom drugoplanowym, jak opornik, ramka, La Bomba, Gruba Berta czy Gadała. Co oznaczają te nazwy? To okaże się w czasie koncertu.

Tegoroczna edycja to już 7. odsłona Koncertem Niepodległości. Przez ten czas twórcy wypracowali swój własny styl muzyczny, który nazywają muzyką hybrydową. Łączy on oryginalne brzmienia dawnych hymnów i pieśni, z nowoczesnymi aranżacjami i kompozycjami instrumentalnymi, wykorzystującymi elementy klasyki, elektroniki, rocka alternatywnego i progresywnego, jazzu, bluesa, poezji śpiewanej, a także nagrania archiwalne oraz odgłosy natury.

Pozatorską narrację wydarzenia poprowadzi aktor Antoni Pawlicki, w w koncercie wystąpią wokaliści Ola Turkiewicz oraz Grzegorz Wilk, którym towarzyszyć będą: Marcin Riege (fortepian i instrumenty klawiszowe), Krzysztof Kowalewski (gitara), Robert Murakowski (trąbka), Marcin Janiszewski (akordeon i instrumenty klawiszowe), Wojciech Hartman (skrzypce), Marcin Ritter (bas), Przemek Kuczyński (perkusja) oraz sekcja smyczkowa w składzie: Marta Zalewska (I skrzypce); Aleksandra Nikiel (I skrzypce); Monika Kos-Nowicka (II skrzypce), Aleksandra Jarosińska (II skrzypce); Sergiusz Pinkwart (altówka); Agnieszka Zagroba-Klahs (altówka) i Marzena Masłowska (wiolonczela).

Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Bezpłatne wejściówki można pobrać na stronie www.koncertniepodleglosci.pl albo profilu Koncert Niepodległości na Facebook.
Liczba miejsc ograniczona.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI