Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Mloda_Polska_Fiharmonia_Lazienki_Krolewskie_fot.Krzysztof Kuczyk_Cukry_www.cukry.com.pl
30 lipca 2014 in Kultura by Promocja

Letnia trasa koncertowa Młodej Polskiej Filharmonii

Młoda Polska Filharmonia, młodzieżowa orkiestra działająca pod opieką Fundacji Zwierciadło, rusza w letnią trasę koncertową, która odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2014r. Muzycy zagrają w Poznaniu, Kazimierzu Dolnym oraz Warszawie. Trzydziestoosobowa orkiestra pod batutą Adama Klocka zaprezentuje aranżacje muzyki filmowej polskich kompozytorów, najsłynniejsze utwory z superprodukcji kina amerykańskiego oraz przeboje muzyki pop. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W programie letniej trasy koncertowej Młodej Polskiej Filharmonii publiczność usłyszy najpiękniejsze utwory superprodukcji kina amerykańskiego znane z filmów „E.T”, „Gwiezdne Wojny”, „Władca Pierścieni”, „Jurassic Park” oraz „Piraci z Karaibów”. Wśród muzyki filmowej królować będą również utwory skomponowane przez słynnych polskich kompozytorów: Wojciecha Kilara („Portret Damy”, „Dziewiąte Wrota”), Zbigniewa Preisnera („Podwójne życie Weroniki”), Abla Korzeniowskiego („W.E.”) oraz Zygmunta Koniecznego. Natomiast dodatkowo w repertuarze popowym publiczność Poznania i Warszawy usłyszy przeboje Coldplay, Procol Harum, Miley Cyrus, Goo Goo Dolls, Jamesa Morrisona oraz Comy i Marka Jackowskiego.

Na scenie z uzdolnioną muzycznie młodzieżą wystąpi Michał Szyc, znany szerszej publiczności z takich programów jak Szansa na Sukces, X-Factor, czy The Voice Of Poland. Na basie zagra Patryk Stachura na stałe współpracujący z najbardziej znanymi polskimi artystami, a na perkusji Paweł Dobrowolski, współtwórca płyty nagrodzonej Fryderykiem 2006 za najlepszą płytę w kategorii „Jazzowy album roku”. Autorką specjalnych aranżacji na orkiestrę jest Aleksandra Tomaszewska, dwukrotna laureatka I Nagrody Konkursu Kompozytorskiego „Komeda Jazz Festiwal”. Wszystkie koncerty Młoda Polska Filharmonia zagra pod batutą Adama Klocka – dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej oraz dyrektora artystycznego Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Adam Klocek jest również pomysłodawcą i współtwórcą płyty „Night in Calisia„, która zdobyła Grammy 2013 w kategorii „Najlepszy album dużego zespołu jazzowego”.

„Udział w projekcie Młoda Polska Filharmonia to dla młodych muzyków wyzwanie i ważny etap w rozwoju artystycznym. Tym razem zmierzą się z zadaniem, jakim są koncerty plenerowe oraz repertuar, którego na co dzień nie grają – specjalnie zaaranżowane dla naszej orkiestry przeboje muzyki pop oraz słynne utwory muzyki filmowej. Mamy nadzieję, że taki repertuar zaskoczy i zachwyci zarówno wielbicieli muzyki pop, jak również publiczność sal koncertowych” – powiedział Adam Klocek,dyrektor artystyczny Młodej Polskiej Filharmonii

Harmonogram letniej trasy koncertowej Młodej Polskiej Filharmonii:

  • 1 sierpnia 2014r. (piątek), godz. 19:00 – koncert w Poznaniu, w Parku Starego Browaru
  • 2 sierpnia 2014r. (sobota), godz. 19.30 – koncert muzyki filmowej na Rynku w Kazimierzu Dolnym w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”
  • 3 sierpnia 2014r. (niedziela), godz. 19.00 – koncert finałowy w Warszawie, w Amfiteatrze w Łazienkach Królewskich

Letnie trasy koncertowe Młodej Polskiej Filharmonii cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności. Dotychczas obejrzało nas już ponad 20 tysięcy osób. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie i uda nam się zafascynować publiczność niestandardowym repertuarem orkiestry w wykonaniu młodych, pełnych entuzjazmu muzyków. Organizując od kilku lat koncerty plenerowe, zaszczepiamy miłość do klasycznych wykonań znacznie szerszej publiczności niż ta, która bywa w filharmoniach na co dzień. Nasz letni repertuar to propozycja na spędzenie wieczoru dla wszystkich, którzy cenią wspaniałą muzykę w świetnym wykonaniu” – powiedziała Tamara Surman, prezes Fundacji Zwierciadło.

Młoda Polska Filharmonia od początku swojej działalności jest wspierana przez przedstawicieli środowiska muzycznego zarówno związanego z muzyką klasyczną, jak i nowymi brzmieniami. Jako pierwszy projekt poparł światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner, komponując utwór specjalnie na potrzeby trasy koncertowej Młodej Polskiej Filharmonii  w 2011. Projekt wspierają także Kayah, Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Marita Albán Juárez, Robert Kubiszyn, Aga Zaryan, Magda Navarrete. Młodych artystów ceni również Grzegorz Turnau – od kwietnia 2013r. Orkiestra Kameralna Młodej Polskiej Filharmonii bierze udział w trasie koncertowej Grzegorza Turnaua i Zakopowera „Po drodze”. Najbliższy koncert  z tego cyklu planowany jest pod koniec listopada 2014r.

Informacje o koncertach: www.mpf.zwierciadlo.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI