Ostatnie spektakle Mamma Mia w Teatrze Roma!

Spektakl MAMMA MIA! w 2014 roku stał się dziewiątym najdłużej granym musicalem na Broadwayu. Obejrzało go już na całym świecie ok. 55 milionów widzów, przetłumaczono go na szesnaście języków, w tym tak egzotyczne, jak japoński i chiński, zrealizowano w ponad 40 krajach i ponad 400 miastach. Spektakl, na który składają się wielkie przeboje grupy ABBA, znany jest również z ekranizacji z Meryl Streep w roli głównej.
Dzięki opowieściom zawartym w piosenkach grupy ABBA, poznajemy Donnę, zadziorną, niezależną samotną matkę, której do szczęścia nie jest potrzebny mężczyzna. Ale poznajemy także jej 20-letnią córkę, Sophie, której – przeciwnie – marzy się rodzina, dzieci i wspaniałe wesele. Chciałby tylko, żeby to jej ojciec poprowadził ją do ślubu, zaś kandydatów na jej ojca jest… trzech. Akcja musicalu rozgrywa się w ciągu ostatnich godzin poprzedzających wesele – dziewczyna musi przeprowadzić „dochodzenie” i rozpoznać swojego ojca. A może jednak niekoniecznie?

reklama

Polska publiczność długo czekała na premierę popularnego musicalu, pozyskanie licencji zajęło długie lata. Do legendy musicalu przeszła sekwencja po ukłonach (bisy), kiedy to cały zespół wykonuje wraz z widzami wiązankę hitów: „Mamma Mia!”, „Dancing Queen” oraz „Waterloo” – musicalowa publiczność jeszcze nigdy nie bawiła się tak dobrze!

Ostatni spektakl Mamma Mia odbędzie się 11 czerwca i wtedy Mamma Mia! całkowicie żegna się z Teatrem Roma, także został jeszcze miesiąc, żeby obejrzeć spektakl przed zejściem z afisza. Sprawdziliśmy, bilety jeszcze są!