1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Lena Góra jako agentka polskiego wywiadu w nowym serialu szpiegowskim. O czym opowie „Przesmyk”?

Lena Góra jako agentka polskiego wywiadu w nowym serialu szpiegowskim. O czym opowie „Przesmyk”?

Kadr z serialu „Przesmyk” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „Przesmyk” (Fot. materiały prasowe)
Właśnie trwają prace nad polskim serialem szpiegowskim z Leną Górą w roli głównej, który wyreżyseruje Jan P. Matuszyński. „Przesmyk” zadebiutuje na platformie Max. O czym opowie?

To już pewne – 11 czerwca tego roku ruszy nowa platforma streamingowa Max. Następca HBO Max zaoferuje nam ponad dwa razy więcej produkcji, w tym nowy polski serial szpiegowski „Przesmyk” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Będzie to thriller sensacyjny pokazujący widzom współczesne środowisko szpiegowskie w trakcie rodzącego się konfliktu i wielu napięć międzynarodowych. W roli głównej zobaczmy nominowaną do Orła za film „Imago” Lenę Górę.

Czytaj także: „Odcinajmy tę pępowinę, dajmy naszym rodzicom spokój”. Aktorka Lena Góra w rozmowie o filmie „Imago”

„Przesmyk” – o czym jest serial?

„Przesmyk” opowiada historię agentki wywiadu Ewy Oginiec, która po osobistej tragedii chce odejść ze służby i zacząć normalne życie. Wszystko się jednak komplikuje, gdy jej partner Skiner, także agent, zostaje zdemaskowany przez wywiad rosyjski i znika bez śladu.

Tytuł serialu odnosi się do przesmyku suwalskiego, czyli wąskiego pasa terytorium Polski na wschodzie, który łączy nasz kraj z Litwą i jednocześnie oddziela obwód królewiecki (kaliningradzki) Rosji od Białorusi. To strategiczny punkt wschodniej flanki NATO, gdzie w serialu – którego akcja rozgrywa się w 2021 roku – wzmaga się działalność Rosji.

Serial pokazuje mechanizm międzynarodowej prowokacji, a także walkę wywiadów w rzeczywistości wojny hybrydowej. Jak informuje Warner Bros., „Przesmyk” to także historia jednostki uwikłanej w specyfikę pracy w służbach specjalnych, z której tak naprawdę nigdy nie można zrezygnować.

„Przesmyk” – obsada i twórcy

W roli głównej zobaczymy Lenę Górę, znaną polskiej widowni m.in. z produkcji: „Imago” (nagroda na 48. FPFF, nominacja do Orłów 2024), „Król”, „Noc w przedszkolu”, a także „Roving Woman”, gdzie wystąpiła u boku nominowanego do Oscara Johna Hawkes’a. Reszta obsady „Przesmyku” jak na razie nie jest znana.

Czytaj także: „Roving Woman” – od uzależnienia ku wolności

Funkcję reżysera serialu „Przesmyk” pełni Jan P. Matuszyński („Wataha”, „Król”), producentem zaś jest Tomasz Blachnicki. Za scenografię odpowiada Maciej Fajst, za kostiumy Katarzyna Baran, a za charakteryzację – Pola Guźlińska. Autorem zdjęć jest Kacper Fertacz.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze