Świat żegna Davida Bowiego

123rf.com

W niedzielę 10 stycznia 2016 muzyk przegrał wielomiesięczną walkę z nowotworem. Kilka dni wcześniej skończył 69 lat.

David Bowie był ikoną brytyjskiej muzyki. W ciągu 40 lat kariery sprzedał ponad 140 milionów płyt. Ostatni album, Blackstar, ukazał się 8 stycznia, w dniu urodzin wokalisty. W niedzielny poranek na oficjalnej stronie muzyka ukazała się informacja „David Bowie zmarłdziś w spokoju w otoczeniu rodziny po pełnej odwagi 18-miesięcznej walce…”. Chwilę poźniej na Twitterze jego syna, Duncana Jonesa pojawiło się zdjęcie sprzed lat z ojcem i komentarz: „Bardzo przykro i smutno powiedzieć, że to prawda. Przez jakiś czas będę niedostępny”.

W serwisach społecznościowych pojawiają się kondolencje od gwiazd, polityków i fanów.
Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron: „Wzrastałem, słuchając i oglądając tego geniuszu. Był mistrzem odradzania się. To wielka strata”.
Paul McCartney:„ (…) David był wielką gwiazdą i cenię bardzo chwile, które spędziliśmy razem. Jego muzyka odegrała bardzo ważną rolę w historii muzyki brytyjskiej i jestem dumny z tego, że miał tak wielki wpływ na ludzi na całym świecie (…)”.
Madonna: „Jestem taka szczęśliwa, że mogłam cię poznać!!! Seksowna zdziro, tak cię kocham!”.
Rolling Stones:
Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni śmiercią naszego drogiego przyjaciela Davida Bowiego. Był człowiekiem zarazem wspaniałym i uprzejmym, i wyjątkowym, oryginalnym artystą”.
Lenny Kravitz:
„(…) Ten człowiek zmienił moje życie. Mógłbym napisać książkę o tym, co dla mnie znaczył. Nie byłbym tutaj bez jego wpływu na moje życie. To, że go spotkałem i graliśmy razem, to błogosławieństwo Boga na wysokościach”.
Emmanuelle Béart:
„GOOD BYE MR JONES ”
T.Love: „Good bye, David… W piątek kupiłem najnowszy album.., a dziś takie info… To dla nas wielka strata…, ogromna… Muniek i T.Love”.