Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Świat żegna Davida Bowiego

123rf.com
12 stycznia 2016 in Kultura by redakcja
W niedzielę 10 stycznia 2016 muzyk przegrał wielomiesięczną walkę z nowotworem. Kilka dni wcześniej skończył 69 lat.

David Bowie był ikoną brytyjskiej muzyki. W ciągu 40 lat kariery sprzedał ponad 140 milionów płyt. Ostatni album, Blackstar, ukazał się 8 stycznia, w dniu urodzin wokalisty. W niedzielny poranek na oficjalnej stronie muzyka ukazała się informacja „David Bowie zmarłdziś w spokoju w otoczeniu rodziny po pełnej odwagi 18-miesięcznej walce…”. Chwilę poźniej na Twitterze jego syna, Duncana Jonesa pojawiło się zdjęcie sprzed lat z ojcem i komentarz: „Bardzo przykro i smutno powiedzieć, że to prawda. Przez jakiś czas będę niedostępny”.

W serwisach społecznościowych pojawiają się kondolencje od gwiazd, polityków i fanów.
Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron: „Wzrastałem, słuchając i oglądając tego geniuszu. Był mistrzem odradzania się. To wielka strata”.
Paul McCartney:„ (…) David był wielką gwiazdą i cenię bardzo chwile, które spędziliśmy razem. Jego muzyka odegrała bardzo ważną rolę w historii muzyki brytyjskiej i jestem dumny z tego, że miał tak wielki wpływ na ludzi na całym świecie (…)”.
Madonna: „Jestem taka szczęśliwa, że mogłam cię poznać!!! Seksowna zdziro, tak cię kocham!”.
Rolling Stones: „ 
Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni śmiercią naszego drogiego przyjaciela Davida Bowiego. Był człowiekiem zarazem wspaniałym i uprzejmym, i wyjątkowym, oryginalnym artystą”.
Lenny Kravitz:
 „(…) Ten człowiek zmienił moje życie. Mógłbym napisać książkę o tym, co dla mnie znaczył. Nie byłbym tutaj bez jego wpływu na moje życie. To, że go spotkałem i graliśmy razem, to błogosławieństwo Boga na wysokościach”.
Emmanuelle Béart:
 „GOOD BYE MR JONES ”
T.Love:  „Good bye, David… W piątek kupiłem najnowszy album.., a dziś takie info… To dla nas wielka strata…, ogromna… Muniek i T.Love”.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI