Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

5 kroków do bezstresowych zakupów świątecznych

123rf.com
10 grudnia 2016 in Styl Życia by redakcja
Pogoń za prezentami dla najbliższych, korki na ulicach, tłumy w centrach handlowych, brak wolnych miejsc parkingowych... to wszystko sprzyja stresowi. Jak zaplanować zakupy, by nie zabrały nam zbyt wiele czasu i nie odebrały całej radości ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia?

Zrób listę prezentów
W przeddzień wyprawy po prezenty, przygotuj listę osób, które chcesz obdarować. Zastanów się, co byłoby wymarzonym prezentem dla każdej z nich i wypisz po kilka przy propozycji przy każdym imieniu.  Posurfuj w internecie. Zwróć szczególną uwagę na datę dostarczenia przesyłki, by mieć pewność, że prezenty dotrą na czas. Niektóre sklepy internetowe, zwłaszcza księgarnie, oferują możliwość odbioru bezpośredniego. Ale jeśli sugerowana data dostawy ci nie pasuje, nastaw się na wycieczkę po sklepach.

Zaplanuj trasę
Zastanów się, w których sklepach stacjonarnych możesz kupić poszczególne upominki i wypisz je na kartce tuż obok listy prezentów. Jeśli na zakupy planujesz jechać samochodem, przeanalizuj trasę, by nie nadłożyć drogi. Wybierz okolicę, gdzie załatwisz najwięcej spraw. Zwróć uwagę na umiejscowienie parkingów blisko miejsc, do których chcesz się udać. Jeśli będziesz parkować w strefie płatnego parkowania, dzień wcześniej ściągnij na swój telefon aplikację SkyCash, co oszczędzi ci szukania parkomatu, drobnych i przepłacania, jeśli pobyt w sklepie okaże się krótszy niż przypuszczałaś.

Wybierz dzień
Na świąteczne zakupy zarezerwuj wstępnie cały dzień, najlepiej w środku tygodnia – wtedy w sklepach jest mniej klientów, są krótsze kolejki do kasy oraz łatwo przejezdne ulice. Pamiętaj też, że dobrze ominąć godziny szczytu, czyli zacząć zakupy zaraz po 10 i kończyć ok. 15

Ubierz się na swobodnie
Zwróć uwagę na dobór swojego stroju. W pogoni za świątecznymi podarunkami załóż wygodny strój. Pamiętaj, że wybierając się na zakupy, należy mieć wolne ręce, dlatego warto wziąć ze sobą torbę na łańcuszku lub pasku (a nie taką, którą musisz trzymać w ręku). Buty na wysokim obcasie również zostaw w domu na inną okazję.

Wprowadź się w świąteczny nastrój
Podczas zakupów słuchaj ulubionej muzyki ze świątecznymi przebojami i uśmiechaj się od ucha do ucha. Jeśli jedziesz samochodem, nuć świąteczne kawałki. Dlaczego? Bo to magiczny  czas!


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI