Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Młody polski design – Michał Biernacki

redakcja
6 września 2011 in Design by redakcja
Jest laureatem designerskiego Oscara, pracuje dla renomowanych firm i prowadzi prosperująca pracownię projektową. Kto? Michał Biernacki, jeden z najciekawszych polskich projektantów nowego pokolenia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Załóżmy, że czytacie ten artykuł, popijając kawę z ekspresu przelewowego Zelmera, albo raczycie się filiżanką senchy zaparzonej wodą zagotowaną w czajniku elektrycznym tej firmy. Po lekturze pokrzepicie się kromkami przyrumienionymi w zelmerowskim tosterze, potem upitrasicie coś na kuchence Amiki, w końcu zaś umyjecie naczynia w zmywarce sygnowanej przez fabrykę z Wronek. Możecie jeszcze zrobić pranie we wronieckiej pralce bębnowej i odkurzaczem KOMBO posprzątać mieszkanie urządzone meblami  POOK POOK (pokój dziecięcy) i EVELVE (młodzieżowy) firmy VOX, zapłaciwszy wcześniej za wszystkie przedmioty kartami płatniczymi mBanku lub Multbanku. Jeśli tak, to znaczy, że lubicie otaczać się przedmiotami o wyróżniających się walorach estetycznych. Wszystkie te gadżety są dziełem Michała Biernackiego i  jego współpracowników.

Biernacki (rocznik 1973), absolwent wydziału malarstwa Uniwersytetu Śląskiego, to jeden z najciekawszych designerów nowego pokolenia. Siedem lat temu wraz z Magdą Lubińską założył studio projektowe Moho, które z niemalże z marszu odniosło sukces. W 2005 roku zaprojektowany przez nich dywan „mohohej!Dia” wygrał konkurs Śląska Rzecz w kategorii produkt. Rok później ten przypominający ludową wycinankę okrągły dywan ze spilśnionej wełny, wykonany tradycyjną techniką tkania na krosnach, zachwycił jurorów konkursu dla designerów, ogłoszonego przez prestiżowy magazyn „Wallpaper|”.

Więcej zdjęć w galerii

„Mohohej!Dia” został uhonorowany nagrodą The Textile 2005, a wyróżnienie było tym większe, że w jury zasiadał m.in. wybitny brytyjski architekt sir Norman Foster. W 2008 roku Moho osiągnęło sukces bez precedensu – studio Biernackiego otrzymało Red Dot Design Award, nagrodę nazywaną designerskim Oscarem, co wcześniej nie udało się żadnemu projektantowi z Polski.  Dziś  kolekcje Moho mają w swoich zbiorach renomowane galerie i muzea sztuki nowoczesnej na całym świecie. Smakując małą czarną, możecie się więc poczuć częścią międzynarodowego obiegu sztuki.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI