Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

13 lipca 2017 in Styl Życia, zwierciadło by redakcja

Gorsze matki: singielki po in vitro

Do niedawna singielki w Polsce mogły zostać matkami dzięki metodzie in vitro. Dziś ukrywają, jak ich dzieci pojawiły się na świecie. Ale i tak są szczęściarami, bo inne samotne kobiety zrobiłyby wiele, żeby być na ich miejscu.

fot. Getty Images/ Gallo Images

Poznała Andrzeja prawie dziesięć lat temu. Miał rodzinę, córkę. – Zawsze jednak powtarzał, że tylko dwie kobiety zrobiły na nim piorunujące wrażenie: żona i ja. Byłam naiwna? Być może – opowiada Patrycja. Czas płynął. Nie wie, kiedy zaczęła liczyć na to, że on się rozwiedzie. Nie miała ciśnienia, by zostać czyjąś żoną. Ale coraz bardziej chciała urodzić dziecko. – Andrzej zwodził mnie, że za rok, że jak córka skończy 18 lat. Czekałam, bo wydawał mi się wtedy mężczyzną moich marzeń. Nieziemsko przystojny i lubił to samo co ja: włoską kuchnię, stare kino, podróże – wspomina. W końcu w swoje 35. urodziny stwierdziła, że nie może dłużej czekać. Postanowiła, że znajdzie sobie kogoś innego. Wdawała się w kolejne szalone romanse. Był seks bez zabezpieczenia i… nic.

W 2013 r. trafiła do lekarza. Czuła, że coś jest nie tak. Po serii badań usłyszała diagnozę: endometrioza jak stąd do Poznania. – Jeśli chce pani urodzić dziecko, to tylko in vitro, i to jak najszybciej – przekonywał ginekolog. – Ale ja nie mam partnera – odparła. – To nie jest problem, może pani skorzystać z banku nasienia – powiedział.

Więcej w wydaniu 8/ 2017, dostępnym także w wersji elektronicznej


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI