Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
19 lipca 2015 in Styl Życia by Hanna Samson

Hanna Samson: Wszyscy jesteśmy artystami

Może w twórczości wcale nie chodzi o to, by odnosić sukcesy, ale żeby wyrażać siebie? Mieć ze sobą kontakt, realizować swój potencjał, zbliżać się do tego, kim chcemy być? Jeśli nie dbamy o to, co wyrasta z nas samych, przeżywamy nasze życie obok siebie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Kamila, lat 38, bardzo się cieszy, że udało jej się umówić na konsultację.

– W moim życiu wszystko jest dobrze – stwierdza z uśmiechem i mości się wygodnie w fotelu. – Mam dobrą pracę, kochającego męża, udane dziecko, ale ciągle mi czegoś brakuje…

– Czego pani brakuje? – pytam.

– Nie mam pojęcia! I liczę na to, że pani mi powie.

A ja liczę w myślach, że to już siódma. Siódma kobieta, która w ostatnim czasie położyła przede mną swoje poczucie braku i niezadowolenia nie wiadomo z czego. Bo niby wszystko jest dobrze, a nie jest. I oczekuje, że ja coś z tym zrobię, ona w tym czasie posiedzi w fotelu. Nie ma tak łatwo, myślę sobie, choć przeczuwam już, co ją dręczy. W każdym razie mnie kiedyś dręczyło. Wiele lat temu, kiedy w moim życiu wszystko układało się dobrze, nie za bardzo umiałam się tym cieszyć. To znaczy cieszyłam się, jasne, byłam zachwycona, że jest lepiej, niż mogłabym marzyć. A jednak czułam, że coś jest nie tak. „To już wszystko?” – pytałam sama siebie z niedowierzaniem. „Czy to może być wszystko”. Czegoś mi brakowało, ale nie wiedziałam czego. Pracowałam wtedy w wielkiej korporacji, o kryzysie nikt jeszcze nie słyszał, więc co jakiś czas organizowano imprezy dla pracowników. Na którejś z nich jedną z atrakcji była możliwość spotkania z wróżką. Stanęłam w kolejce do jej namiotu, nie bardzo wiedząc, o co właściwie zapytać, ale nie chciałam ominąć okazji. Spotkania trwały tylko kilka minut, to moje chyba jeszcze krócej. Spojrzała na moją rękę.

– Problemy z samorealizacją – powiedziała.

Co ona mówi? Przecież mam świetną pracę, robię wspaniałe rzeczy, czuję, jak się rozwijam, a ta mi tu wyjeżdża z problemami. Już miałam wychodzić, gdy dodała:

– Jest pani artystką. Niech pani nie blokuje swojej potrzeby twórczości, bo nigdy nie poczuje się pani spełniona.

Wzruszyłam ramionami. Co też ona o mnie wie? W życiu tak twórczo nie pracowałam jak teraz. I niby co innego miałabym robić? A jednak słowa wróżki zapadły we mnie. Zaczęłam myśleć o swoich pragnieniach, których nigdy nie potraktowałam serio, bo w życiu nie ma czasu na mrzonki. Pewnie wszyscy chcieliby być artystami i dlaczego akurat mnie miałoby się udać? Przepychałam się trochę ze sobą, aż w końcu zaczęłam pisać.

Niedawno wpadła mi w ręce książka „Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę” Julii Cameron wydana w Polsce przez Wydawnictwo Szafa. To światowy bestseller – przetłumaczony na 36 języków sprzedał się w ponad czterech milionach egzemplarzy. „Ta książka może zmienić twoje życie” – czytamy na okładce. Zajrzałam do środka. Styl amerykańskiego poradnika, dużo odwołań do Boga, który tylko czeka, żeby przyjść nam z pomocą, do takich książek podchodzę sceptycznie, a właściwie zaraz je odkładam. Tę też odłożyłam.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI