Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
2 listopada 2015 in Styl Życia by redakcja

Jak ograniczyć skutki finansowe nieprzewidzianych zdarzeń?

Badania* wskazują, że dla 9 z 10 młodych rodziców szczególnie ważne jest zabezpieczenie w razie niezdolności do pracy oraz zagwarantowanie bliskim pieniędzy na leczenie i rehabilitację w przypadku poważnej choroby. Jak zabezpieczyć najbliższych na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Istnieje wiele sposobów zagwarantowania rodzinie stabilności finansowej w razie nieprzewidzianych sytuacji. Jedną z opcji jest regularne oszczędzanie i odkładanie co miesiąc określonych kwot na tzw. „czarną godzinę”. Aby uzbierać sumę dającą poczucie bezpieczeństwa, musimy wykazać się dużą konsekwencją w oszczędzaniu oraz znaleźć środki w comiesięcznym budżecie. Jeśli nasze finanse nie pozwalają na takie rozwiązanie, warto rozważyć zabezpieczenie w postaci pakietu ubezpieczeniowego. Jak wybrać właściwą polisę spośród wielu dostępnych na rynku?

Przede wszystkim skupmy się na słowie pakiet, czyli znajdźmy taką ofertę, która będzie nie tylko ubezpieczeniem na życie, ale zapewni kompleksowe zabezpieczenie naszej rodzinie, czyli opiekę medyczną, ubezpieczenie mienia, OC, a nawet domowe assistance. Następnie poddajmy ją ocenie pod kątem 2 wariantów: wysokości comiesięcznych składek oraz wysokości odszkodowania. Jeśli chodzi o zakres ubezpieczenia pamiętajmy, że możemy ubezpieczyć się nie tylko na wypadek śmierci czy tzw. uszczerbku na zdrowiu, ale również m.in. od utraty pracy bądź od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Według badań* dla 83 proc. ankietowanych szczególnie ważny jest łatwy dostęp do lekarzy i badań medycznych oraz otrzymanie pieniędzy w razie nieszczęśliwego wypadku np. złamania, zwichnięcia czy oparzenia. Dlatego szczególną uwagę zwróćmy na pakiety ubezpieczeniowe, które w ramach świadczeń zapewniają opiekę medyczną. Assistance medyczne w większości obejmuje określoną liczbę wizyt domowych czy w gabinetach lekarzy specjalistów, transport medyczny, bądź opiekę pielęgniarki. „Szukając ubezpieczenia dla całej rodziny zastanówmy się, co jest dla nas i naszych bliskich najważniejsze i jaki zakres ochrony spełni oczekiwania wszystkich domowników. Dobierając pakiet ubezpieczeniowy dla całej rodziny, zwracajmy uwagę na zakres świadczeń medycznych oraz czy obejmuje on ochroną  wszystkich członków rodziny”, mówi Paweł Majtkowski, analityk Avivy.

Pomoc na co dzień jest również bardzo ważna, jeśli opiekujemy się małym dzieckiem i po prostu nie mamy czasu na poszukiwanie fachowca. Spośród ubezpieczeń w pakietach, część obejmuje home assistance – czyli usługi fachowców od domowych usterek – m.in. hydraulika, elektryka czy ślusarza. Dzięki ubezpieczeniu nie ponosimy kosztów robocizny, ewentualnie tylko koszt materiałów wykorzystanych do naprawy (możemy je również kupić sami). Dodatkowo warto szukać pakietów, które zapewniają mam ochronę OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Oznacza to, że jeśli np. jadąc na rowerze zarysujemy samochód i właściciel będzie żądał od nas pokrycia kosztów naprawy, to koszt ten pokryje za nas ubezpieczyciel.

Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na najważniejsze elementy, takie jak wysokość odszkodowania w zależności od zdarzenia, zakres pakietu medycznego oraz dodatkowe opcje zapewniające pomoc na co dzień, czyli ubezpieczenie mienia, OC czy domowe assistance. Dzięki dobrze dobranemu pakietowi będziemy mogli chronić rodzinę przed tym, co nieprzewidziane.

*Bbudadanie ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI