Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
1 grudnia 2014 in Styl Życia by redakcja

Jakiej zimy oczekują Polacy?

Wielkimi krokami zbliża się najchłodniejsza pora roku, do której Polacy mają stosunek bardzo zróżnicowany.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Jak wynika z sondażu platformy pogodowej Meteovista.pl przeprowadzonego na reprezentatywnej liczbie 700 Polaków, 38% z nich ma nadzieję na surową zimę z dużą ilością śniegu. Jednocześnie duża grupa osób (37%) w ogóle nie chce zimy. 17% liczy na łagodną zimę bez mrozów, a 3% Polaków zimą najbardziej obawia się deszczowej aury.

Reszta Europejczyków nie chce zimy

Większość Europejczyków (34%) w ogóle nie chce zimy. Szczególnie wrogo do ostrej zimy nastawieni są mieszkańcy Francji i Anglii. Jednocześnie duża część Europejczyków (31%) wyczekuje prawdziwej zimy z opadami śniegu. Oprócz Polaków również Niemcy i Belgowie liczą na białą zimę z dogodnymi warunkami do jazdy na nartach. W przypadku zimowej aury Europejczyków nie zadowalają półśrodki. A tylko 20% osób potrzebuje łagodnej zimy bez mrozów. Ankietę przeprowadzono na liczbie 110 tysięcy Europejczyków.

2014 najcieplejszym rokiem w historii?

Jedynie bardzo silne mrozy w grudniu mogą zmienić dotychczasowe prognozy dotyczące 2014 roku jako rekordowo ciepłego. Temperatury we wrześniu 2014 na całym świecie osiągnęły najwyższe wartości w porównaniu z poprzednimi latami. Średnia temperatura globalna we wrześniu 2014 wynosiła 15,74°C i była najwyższa dla tego miesiąca w historii pomiarów. Nie tylko wrzesień był wyjątkowo ciepły w tym roku. Również maj, czerwiec i sierpień przyczyniły się do dotychczasowego bicia rekordu.

Najcieplejszym rokiem w historii pomiarów był rok 2010 ze średnią temperaturą globalną 14,55°C. Średnia temperatura w zeszłym wieku wynosiła 13,9°C. Jedynym rokiem z poprzedniego wieku zaliczanym do najcieplejszej dziesiątki jest rok 1998. Najzimniejszym rokiem w zeszłym stuleciu był rok 1911 ze średnią temperaturą na świecie 13,46°C. Okres od stycznia do września 2014 jest o 0,68°C cieplejszy niż zazwyczaj. Dlatego też szansa na pobicie rekordu ciepła w tym roku jest bardzo duża.

Źródło: Meteovista.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI