Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
28 maja 2012 in Praca i Finanse by redakcja-2

Zarządzanie zespołem – 6 umiejętności mocnego lidera

Świadome i skuteczne przywództwo oznacza, że lider potrafi sprawić, ze pracownicy są w zmotywowani, zaangażowani i wydajni. Mocny lider potrafi w ten sposób zarządzać swoim zespołem. Oto 6 zasad jego postępowania.

Lider zna swoje mocne i słabe strony

Przede wszystkim poznaj siebie. Bądź świadomy swoich aktywów i pasywów. Rozważ pytania: Co jest moją największą wartością w pracy? Co mnie najbardziej „elektryzuje”, sprawiając że przeżywam stan „flow”? Czego unikam? Jak to wpływa na koje zarządzanie zespołem.

Lider zna mocne i słabe strony innych

Pomyśl, czy rozpoznajesz atuty i słabe punkty pracowników. Czy jesteś w stanie wykorzystać tę wiedzę, aby zespół efektywnie pracował? Czy wyczuwasz, kiedy inni zdradzają objawy podekscytowania pracą? A kiedy tracą motywację i mają problemy z koncentracją na zadaniu? Czy umiesz to wykorzystać przy zarządzaniu swoim zespołem?

Lider buduje silne zespoły w oparciu o mocne strony pracowników

Gdy jesteś świadomy atutów ludzi, budujesz zespół w oparciu o nie. Pozwalając ludziom wykorzystywać swoje mocne strony, dajesz im poczucie sensu i celu. Najbardziej produktywne wyniki osiąga się w oparciu o naturalne, psychiczne zasoby.

Lider daje pozytywne opinie

Pozytywne opinie zazwyczaj nie zdarzają się tak naturalnie, jak koncentracja na błędach. A właśnie chwalenie najlepiej poprawia wydajność pracy. Wzbudza zaufanie i kreatywność pracowników. Umiesz doceniać ludzi?

Lider subtelnie ujawnia słabości innych

Atuty pracownika działają jak dobry wiatr na żagle, świadomość słabości ratuje statek przed zatonięciem. Wskazywanie ich bez osądzania jest ważną umiejętnością, kiedy zarządza się zespołem. Jeśli zauważysz błędy, wspólnie z pracownikiem odkryj jak w przyszłości podejść do takiej sytuacji efektywniej.

Lider świętuje sukcesy

Kiedy jest ku temu powód ,mocny lider umie cieszyć się z sukcesu, doceniając za niego siebie i swój zespół.

 


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI