Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
30 grudnia 2014 in Praca i Finanse by redakcja

Zawodowe postanowienia na nowy rok

Koniec roku to dla większości z nas moment refleksji, także nad pracą. Aby nowy rok przyniósł sukcesy zawodowe, trzeba nie tylko wyznaczyć realne cele, ale przede wszystkim konsekwentnie je realizować. Co pomoże w rozwoju kariery?
  • Zamiast skupiać się na słabych stronach, lepiej włożyć wysiłki w rozwój najmocniejszych kompetencji. Własne umiejętności można szlifować tak, by stać się ekspertem w swojej dziedzinie. – Warto przy tym skorzystać z porad trenera lub coacha, którzy pomogą nie tylko dostrzec własne atuty, ale też wskażą najlepsze metody ich rozwijania – zaznacza Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.
  • Realizacja postanowienia jest możliwa tylko przy odpowiedniej motywacji. Dobrym sposobem jest uzmysłowienie sobie korzyści, jakie wynikną ze zrealizowania celu. W procesie motywowania ważne są także niewielkie nagrody, „przyznawane” za osiągnięcie kolejnego etapu. Pod warunkiem, że nagroda zachowa swój wyjątkowy charakter i nie stanie się rutyną!
  • Osiągniecie celu wymaga odpowiedniego planowania czasu, a ten jest niemożliwy bez ustalenia priorytetów. Do organizowania codziennej pracy warto wykorzystywać takie narzędzia jak kalendarz w poczcie e-mail, przypomnienia w smartfonie czy tradycyjne notatki. Nie wymagają one dużo wysiłku, a skutecznie systematyzują pracę.
  • Zawsze warto zainwestować w rozwój osobisty. Może to być  nadrobienie zaległości w lekturze prasy branżowej, kurs języka czy studia podyplomowe. Możliwości jest wiele!
  • Trudno przecenić zalety networkingu – wymiana doświadczeń, pomoc w rozwoju kariery czy promocja osobistej marki to tylko niektóre korzyści. W życiu biznesowym, nie wystarczy „być tylko obecnym”, ale trzeba w nim aktywnie uczestniczyć. Jeśli naprawdę zależy ci na karierze, systematycznie bierz udział w spotkaniach czy konferencjach networkingowych.
  • Nie zapominaj o znaczeniu relaksu. Regeneracja sił pozwala lepiej pracować, a odpoczynek od pracy nie tylko dodaje energii, lecz ułatwia nabranie dystansu i obiektywne spojrzenie na wiele spraw. W efekcie – pomaga podejmować decyzje i mierzyć się z nowymi wyzwaniami.
  • Myślenie wielozadaniowe wcale nie gwarantuje sukcesu. Niezależnie, czy ma to być podniesienie kwalifikacji, rozwój osobisty, awans, podwyżka czy nawet zmiana pracy, kluczowe jest skoncentrowanie się na jednym celu i konsekwentne dążenie do jego realizacji. – Nie daj się zwieść wizji, że im więcej podejmiesz inicjatyw w tym samym czasie, tym więcej osiągniesz. Takim działaniem nie tylko skuteczne się rozproszysz, ale także szybciej wypalisz – podkreśla Małgorzata Majewska.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI