Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

wyprawa 2012 chiny, singapur, indonezja, malezja, RPA 1081
wyprawa 2012 chiny, singapur, indonezja, malezja, RPA 1081
14 kwietnia 2014 in SENSporadnik by Krzysztof Boczek

Hania Bauta w podróży po Afryce i Azji z dzieckiem

Hania Bauta, dziennikarka i redaktorka, przez prawie pięć miesięcy podróżowała z synkiem po Afryce i Azji. O tym, jak ta wyprawa wpłynęła na jej życie, opowiada Krzysztofowi Boczkowi.

Skąd pomysł, by udać się w półroczną podróż z 3,5-letnim dzieckiem?

Wynikało to z mojej pasji. Odkąd skończyłam liceum, jeździłam najpierw po Europie, a potem wybierałam się w dalsze podróże, na stypendium do Archangielska, w samotną podróż po Rosji i Pribałtyce. Gdy urodził się Berni, stwierdziłam, że tę pasję muszę zaszczepić w dziecku.

Długo dojrzewałaś do tej decyzji?

Ludzi musi coś spotkać, by wreszcie stwierdzili: „to jest czas na spełnianie marzeń”. Dla mnie takim przełomem był rok przed podróżą. Traumatyczny. Zmarła moja babcia, nie wyszło mi do końca z mieszkaniem, a moje inicjatywy zawodowe spaliły na panewce. Zawzięłam się i obiecałam sobie, że kolejny rok nie będzie już taki jak poprzedni. Że zrobię wszystko, co w mojej mocy, by pojechać z Bernim. Póki obydwoje możemy – kończył mi się urlop wychowawczy.

Czego trzeba mieć w sobie więcej: szaleństwa czy nonkonformizmu, by wybrać się w taką wyprawę?

Dużo odwagi. I marzenia. Każdy potrzebuje od życia czegoś innego. Ale jeżeli zdajemy sobie sprawę, że czegoś nam brakuje, i tym czymś są podróże, to nie warto się zastanawiać, tylko trzeba spełniać swoje marzenia. I mieć na to odwagę. Ja dzięki tej podróży zyskałam też pewność, że mogę zrealizować wszystko, czego zapragnę.

Zwolniłaś i posłuchałaś własnych potrzeb?

Dokładnie. I to było mi też potrzebne. Każdy powinien mieć taki moment oddechu na pewnym etapie życia, czas na pobycie tylko z sobą czy z kimś bliskim. Pozwala to spojrzeć na świat inaczej i scementować relacje. I rodzi refleksje. Że obojętne, co się robi w życiu, trzeba z niego czerpać inspirację, satysfakcję, starając się zostawić po sobie coś cennego.

Cały wywiad z Hanią Bautą można przeczytać w kwietniowym numerze SENSu


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI