Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

shutterstock
shutterstock
29 maja 2014 in Styl Życia by redakcja

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o oponach

Kobiety za kółkiem są często obiektem drwin, całkiem z resztą bezpodstawnych, ponieważ panie okazują się ostrożniejszymi i lepszymi kierowcami niż panowie. Prowadzenie pojazdów mechanicznych nie jest zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Panie radzą sobie nie tylko z kierowaniem samochodu, lecz także z utrzymywaniem go w dobrym stanie. Co powinny wiedzieć w kwestii opon, by radzić sobie bez pomocy mężczyzn?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Eksploatacja pojazdu

Gdy posiada się samochód, nie wystarczą znajomość przepisów ruchu drogowego i dostosowanie do nich czy umiejętność kierowania pojazdem. Kobieta będąca właścicielką samochodu powinna mieć jakąkolwiek wiedzę na temat eksploatacji pojazdu i nie chodzi tu wyłącznie o uzupełnianie paliwa w baku czy o dolewanie oleju, jeśli samochód zasygnalizuje, że taka zmiana jest niezbędna. Panie powinny wiedzieć też, jak wybrać np. opony do samochodu oraz jak sprawdzić, czy obecne ogumienie kwalifikuje się już do wymiany, czy może nam jeszcze posłużyć kilka sezonów, nie narażając nas samych i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego na jakąkolwiek szkodę.

Jak dokonać trafnego wyboru?

Opony w samochodzie powinno się wymieniać zgodnie z sezonem – na lato montuje się letnie, a na zimę – zimowe. Dzięki temu możemy zapewnić sobie komfort jazdy na każdej nawierzchni i w różnych warunkach atmosferycznych, a na dodatek zadbać o bezpieczeństwo na drodze.

Jeśli okaże się, że opony, w które wyposażone jest pojazd, mają zbyt starty bieżnik, którego głębokość powinna wynosić co najmniej 1,6 mm, to należy je wymienić na nowe. Tu pojawia się pewien problem, ale najprościej będzie kupić opony o takich samych symbolach dotyczących szerokości, profilu i średnicy jak dotychczas wykorzystywane. Powinny one odpowiadać również odpowiednim indeksom prędkości i nośności dostosowanym do danego auta. Dobrze jest kierować się przy wyborze opon testami konsumenckimi, w których to sami kierowcy sprawdzają, jak wprowadzone na rynek oponiarski opony zachowują się w różnych warunkach na drodze. Testy opon na Oponeo.pl publikowane są m.in. na podstawie rankingów sporządzanych przez znany automobilklub niemiecki ADAC.

Wybierając opony, nie powinnyśmy decydować się na te najtańsze, zwłaszcza jeśli często jeździmy samochodem w różnych warunkach. Mają one na ogół słabe parametry jezdne i najprawdopodobniej nie spełnią naszych oczekiwań.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI