Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

12 listopada 2015 in zwierciadło by Beata Pawłowicz

Porozmawiajmy o seksie: Kobieta i kobieta

Zmniejsza się siła oddziaływania normy heteroseksualnej, mówią seksuolodzy. Już nie ma dwóch płci czy nawet czterech, ale jest spektrum możliwości, w którym znajdziemy osoby neutralne płciowo. Nie idzie za tym większa tolerancja na różnorodność, ale bałagan i bezpłciowość – mówi Katarzyna Miller, psychoterapeutka.
Ilustr. Tessa Was

Ilustr. Tessa Was

Pytanie, czy na pewno jestem hetero? Może bi albo homo? To początek zgryzot. Aseksualny? Neutralny, czyli ktoś nieczujący się ani kobietą, ani mężczyzną? Możliwości jest coraz więcej. Oto znajoma mówi, że jej córki, licealistki, podobnie jak ich koleżanki nie interesują się chłopakami, bo ci są całkiem niechłopięcy: pokremowani, w opadających spodniach, mają fochy, a przy każdym kichnięciu dzwonią do matki. Dziewczyny interesują się więc sobą nawzajem. Czy to znaczy, że kryzys męskości obserwowany już wśród nastolatków sprawi, że kobiety zwrócą się erotycznie ku kobietom?

Jest kryzys. Wiele kobiet chce mieć partnerów albo być w ogóle z kimś. A z drugiej strony – jest bardzo dużo mężczyzn, którzy niespecjalnie wiedzą, czego chcą. Nie bardzo chcą być odpowiedzialni, nie bardzo chcą być w związku, nie bardzo wiedzą, czy chcą być sami, czy z kimś. Myślę też, że ta metroseksualność, która jakiś czas temu się pojawiła, wpływa jednak na zniewieścienie mężczyzn. Jak się wciąż o sobie myśli, jak się wciąż o siebie dba, jak się wciąż chodzi wokół spraw wyglądowo-modowo-kosmetycznych, no to przestaje się być typowym facetem, kimś, kto jest aktywny w męski sposób, czyli nie boi się odrzucenia czy ośmieszenia. A więc podrywa, zdobywa, ryzykuje, działa, wie, czego chce i co może dać.

Czyli nie jest atrakcyjny chłopak po pilingu, w modnym ubraniu z makijażem maskującym niedoskonałości cery?

No, nie jest, bo wtedy idzie on w gejowską stronę. I dużo kobiet, dziewczyn narzeka, że są otoczone mężczyznami, którzy zachowują się tak, że trudno dociec, jakie są ich preferencje seksualne. No i właśnie ci chłopcy, ci mężczyźni by woleli, żeby to raczej dziewczyna, kobieta się nimi zajęła, poderwała, uwiodła, znosiła fochy i kaprysy.

Więcej w Zwierciadle 12/2015. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI