Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

10 października 2012 in Moda i uroda by Izabela Moskal

Idealny kosmetyk dla alergicznej skóry

Wybranie dobrego kosmetyku dla skóry alergicznej to jak bieg z przeszkodami. Ciągle czyhają na nas pułapki zastawiane przez reklamy, producentów czy nierzetelne informacje. Jaki więc powinien być idealny kosmetyk, dla bardzo wymagającej skóry?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
Skóra alergiczna bywa bardzo wrażliwa na składniki kosmetyków

123RF.com

Czy im mniej składników w kosmetyku tym mniejsze ryzyko wystąpienia alergii?

Tak, wynika to z ograniczenia dodatkowych składników, takich jak barwniki, substancje zapachowe, ale też z ograniczenia ilości konserwantów. Im prostszy i krótszy skład, tym lepiej dla skóry.

Czy kosmetyki naturalne są polecane alergikom?

To zależy od tego, jakie to składniki i jak dokładnie są przebadane. Wiele substancji naturalnych, wyciągów ziołowych czy podłoży to częste uczulacze i ich obecność może przyczynić się do powstania uczulenia. Ostrożnie należy podchodzić również do pseudonaturalnych kosmetyków z upraw niewiadomego pochodzenia, one również mogą przyczynić się do uczuleń.

Czy kosmetyki dla skóry alergicznej powinny być bezzapachowe?

Tak, bowiem substancje zapachowe bardzo często są alergenami. Prym wiodą takie związki, jak eugenol i izoeugenol,alkohol i aldehyd cynamonowy,geraniol, hydroksycytronellal oraz aldehyd alfa-amylo-cynamonowy, balsam peruwiański oraz olejki bergamotowy i geraniowy.

Czy przy alergicznej skórze można często zmieniać kosmetyki?

Nie, bowiem skóra źle reaguje na takie zmiany. Każdy nowy kosmetyk to nowa ilość substancji, które potencjalnie mogą okazać się uczulaczami. Ograniczyć należy nie tylko zmiany kosmetyków ale i ilość kosmetyków używanych jednocześnie. Czyli peeling, nowy tonik, serum z antyoksydantami, nowy krem, podkład i puder to zdecydowanie zbyt wiele naraz dla alergicznej skóry.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI