Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Kolekcja dla Pajacyka

redakcja
24 maja 2011 in Moda i uroda by redakcja
22 maja polscy projektanci mody zjednoczyli się na rzecz przeciwdziałania niedożywieniu i głodowi wśród dzieci w ramach kampanii PAH „Świat bez głodu”.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W ramach programu walki z głodem i niedożywieniem wśród dzieci, którego symbolem jest Pajacyk, już trzeci raz najwięksi polscy projektanci mody ubrali drewniane kukiełki Pajacyka w zaprojektowane przez siebie stroje. Wszystkie projekty zostały zlicytowane podczas aukcji charytatywnej w Centrum Cybernetyki w Warszawie. Pajacyki zostały zlicytowane za łączną kwotę 33 tys. złotych. Największym zainteresowaniem cieszył się afrykański Pajacyk Janiny Ochojskiej, którego cena końcowa wyniosła 4,4 tys. złotych. Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na program walki z głodem i niedożywieniem wśród dzieci. Aukcję poprowadzili Ambasadorowie  Pajacyka – Agnieszka Dygant i Tomasz Kot.  Po zakończonej licytacji dla gości wystąpiła Mika Urbaniak.

„Wspaniale, że to już trzecia edycja Kolekcji dla Pajacyka i że cieszy się ona niemalejącym zainteresowaniem zarówno ze strony największych polskich projektantów jak i ze strony mediów oraz wielu osób, które swoim zaangażowaniem wspierają ten pomysł na pomaganie najmłodszym. Mam nadzieję, że w Centrum Cybernetyki pojawi się wielu chętnych do zakupienia tych wyjątkowych Pajacyków. Ogromnie liczę na to, że w przyszłości w Kolekcję zaangażują się światowi projektanci, bo przecież PAH pomaga nie tylko głodnym dzieciom w Polsce, ale też na świecie.”– powiedział Tomasz Kot w przededniu licytacji.

Pajacyk jest jednym z najlepiej znanych programów PAH. W ciągu 15 lat ufundowaliśmy już ponad 10 milionów posiłków dla niedożywionych dzieci w Polsce. W tym roku projektanci z wielkim zaangażowaniem włączyli się w działania PAH w ramach walki z głodem także na świecie, zdając sobie sprawę z siły oddziaływania światowej mody i mocy, jaką może ona mieć w działalności humanitarnej i rozwojowej.

Na tegoroczną aukcję kreacje dla Pajacyków przygotowali: Gosia Baczyńska, Dorota Wróblewska, Eva Minge, Peggy Pawlowski, Teresa Rosati, Natalia Jaroszewska, Jerzy Antkowiak, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Antonina Turnau, Krystyna ZachwatowiczorazJanina Ochojska. Wyjątkowym wydarzeniem podczas majowej aukcji była możliwość zlicytowania Pajacyków przyozdobionych przez Małżonkę Prezydenta RP Annę Komorowską orazMałżonkę byłego Prezydenta RP Jolantę Kwaśniewską, które objęły honorowymi patronatami tegoroczną aukcję. Dodatkową atrakcją było również to, że w pokazie licytowanych Pajacyków wzięły udział znane polskie modelki: Małgorzata Niemen, Bogna Sworowska, Ewa Wachowicz, Lidia Popiel. Akcję wsparła również Anja Rubik.

„Włączyłam się w akcję PAH, bo darzę zaufaniem Jankę Ochojską i doceniam jej wieloletnie doświadczenie w walce z głodem i niedożywieniem dzieci w Polsce. Z tym większym entuzjazmem objęłam patronatem otwierającą się na świat tegoroczną kolekcję. W 2000 roku ustanowiono Milenijne Cele Rozwoju, które zobowiązują społeczność międzynarodową do zmniejszenia o połowę liczby głodujących na świecie. Jestem przekonana, że uczynione przez nas dobro wróci do nas prędzej czy później. Na pewno wróci ono do osoby, która wylicytuje tego Pajacyka.” – powiedziała Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, uzasadniając swój udział w tegorocznej edycji Kolekcji dla Pajacyka.

Stały dostęp do żywności to jedna z podstawowych potrzeb ludzkich. Tymczasem, co szósty człowiek na ziemi cierpi z powodu głodu, a co pięć sekund umiera głodne dziecko. Dlatego w 2010 roku PAH rozpoczęła kampanię „Świat bez głodu”, poszerzając obszar działania Pajacyka. Naszym celem jest zmniejszenie liczby niedożywionych i głodnych dzieci w Polsce i na świecie.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI