Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Corbis/ PhotoChannels.com
Corbis/ PhotoChannels.com
27 września 2011 in Moda i uroda by Dominika Zasłona

Kosmiczna wojowniczka – trendy jesień/zima 2011-2012

Moda w sezonie jesienno- zimowym jest czasami wojownicza. Niektóre z marek lansują styl intergalaktycznej wojowniczki.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Zdaje się, że jedną z inspiracji dla projektantów była Barbarella czy bohaterowie filmu „Mad Max”. Stroje charakteryzują się błyszczącymi elementami, ale nie jest to błysk przywodzący na myśl epokę disco, tylko raczej podbój kosmosu. Pojawiają się bluzki- zbroje (Marni) lub bluzki- kolczugi.

Victor& Rolf wystawili całą armię kobiet- wojowniczek, które oprócz architektonicznych, futurystycznych kreacji nosiły „barwy wojenne”- miały twarze pomalowane na czerwono, co nadawało im nieco diabolicznego charakteru.

Kolorystka tych projektów także kojarzy się z kosmosem, futuryzmem. Dominują więc srebro, złoto, ale też czerń i biel (u Victora& Rolfa). U Garetha Pugh pojawiły się sukienki o drapieżnym kroju, którym towarzyszyły wysokie buty „z przyszłości”. W jego projektach podkreślona został linia ramion, a na głowach modelek metaliczne, złote kaptury.

Viktor & Rolf' kolekcja jesień/zima 2011-2012/ Więcej zdjęć w galerii

Jest dużo błysku – cekiny, pajety, plastikowe elementy, skóra. Makijaże są raczej drapieżne- podkreślone, ciemne oko, kolory i ich natężenie (np. granatowo-niebieski) bywają dość nieoczywiste, a fryzury sprawiają wrażenie nieładu. Prawdziwie futurystyczne zestawienia.

Ciężko ten styl zaadaptować „ na co dzień” – strój wojowniczki przyszłości nie zbyt pasuje do miejskiej dżungli. Nadaję się na pewno dla Lady Gagi, ją nie trudno sobie wyobrazić w strojach intergalaktycznych ;).


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI