Dzień Dziecka w Wydawnictwie Zwierciadło. Książki dla mądrych rodziców i ich dzieci

Zbliża się Dzień Dziecka, przed którym wielu rodziców zadaje sobie pytanie jak najlepiej uczcić ten wyjątkowy dzień. Czy można dać dziecku coś wartościowszego od książki – prezentu rozwijającego wyobraźnię i budującego bliskość z rodzicem? Książki rozwijają także praktyczne umiejętności i rozbudzają w dziecku zamiłowanie do czytania. A także pobudzają wyobraźnię.

Niech Dzień Dziecka stanie się także dniem mądrego rodzica. Mądry rodzic to mądre i szczęśliwe dziecko.

Propozycje literackie dla mądrych rodziców i ich dzieci od Wydawnictwa Zwierciadło:

Księga potworów

Autor: Michał Rusinek

Wierszowany bestiariusz ze znakomitymi ilustracjami Daniela de Latour poruszy wyobraźnię i młodszych i starszych.

W baśniach, legendach i mitach, słowem w świecie istot tajemniczych, żyją setki niezwykłych stworzeń między innymi gnomy, ogry, harpie i kikimory.

Nastolatek dla początkujących

Autor: Leszek Talko

Leszek Talko postanowił odbyć podróż do świata, a raczej cyberświata, nastolatków. Terra incognita, o której dorośli nie wiedzą niemal nic. Wszystko po to, by pomóc sobie i innym dorosłym zrozumieć… nastolatka i odnaleźć z nim nowe, ciekawe tematy do rozmowy.

 

 

Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek

Autor: Leszek Talko

Powieść dla dzieci i nastolatków. Jakby nie było dosyć, że Kunegunda Paciorek nie znosi swojego imienia i nazwiska, to sypią się na nią inne nieszczęścia. Bohaterka jednak nigdy nie daje za wygraną. Wpada na pomysł który ma pójść w pięty jej wrogom. Nakręci z nową przyjaciółką Marysią film, który zdobędzie na Youtube milionową widownię i sprawi że będzie sławna. Czyje wtedy będzie na wierzchu?

Jak wychować szczęśliwe dzieci

Autor: Wojciech Eichelberger

„Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy dorosły” to motto nadrzędne dla całej książki Wojciecha Eichelbergera. Ten bestsellerowy poradnik powinien przeczytać każdy z rodziców. Autor przekazał w nim pozornie prostą prawdę – jeśli rodzice pragną, by ich dziecko było zadowolone z życia, powinni przede wszystkim zadbać o samego siebie, nie zaniedbując przy tym relacji ze swoją pociechą.

 

Uczta dla maluszka

Autorki: Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Monika Mrozowska

W książce znajduje się wszystko, co każdy rodzic powinien wiedzieć o żywieniu dziecka, a także odpowiednio zbilansowane i smaczne posiłki dla najmłodszych – od chwili wprowadzenia pierwszych pokarmów do 5. roku życia.

Książka pomaga budować zdrowe nawyki żywieniowe w dziecku od początku i na całe życie.

Między nami dziewczynami

Autor: Nuanprang Snitbhan

Wyjątkowy dziennik dla mamy i córki, który pogłębi więź między nimi, a dziecko przygotuje na trudy dorastania. W Między nami dziewczynami w przystępny sposób omówione są trudne dla dziewczynek zagadnienia, między innymi: ocena własnego ciała, stosunek do jedzenia, presja rówieśnicza.
Do każdego tematu dołączone są praktyczne ćwiczenia. W trakcie ich wykonywania, pisząc, rysując, rozmawiając, mama i córka mogą lepiej poznać nie tylko siebie, ale też drugą osobę.

Patchworkowe rodziny

Autor: Wojciech Eichelberger, Alina Gutek

Niewątpliwie życie w rodzinie patchworkowej jest nie lada wyzwaniem. Książka odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania i problemy jakie są jej udziałem.

Można się z niej dowiedzieć jak wychowywać dzieci – wspólne i z poprzednich związków, jak obchodzić święta, rocznice i urodziny, jak układać relacje z byłymi partnerami i ich rodzinami, a także jak zorganizować wakacje, żeby rzeczywiście wypocząć.

 

Książki dostępne są na stronie https://zwierciadlo.pl/sklep/ oraz w innych dobrych księgarniach