Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Zalety drewnianych zabawek

123rf.com
5 stycznia 2016 in Parenting by redakcja
Drewniane zabawki są ponadczasowe, a ich zalety od lat niezmiennie takie same. Dostarczają dzieciom radości wcale nie mniejszej niż sterowane samochodziki czy samogrające instrumenty. 

Zabawki produkowane ze sztucznych surowców, takich jak plastik, mogą być szkodliwe dla zdrowia. Większość tanich zabawek importowanych z Chin zawiera w swoim składzie ołów i ftalany – substancje niezwykle toksyczne, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Właśnie dlatego drewniane zabawki, wykonywane w stu procentach z naturalnych składników, cieszą się coraz większą popularnością i wypierają te plastikowe z półek sklepowych i internetowych.

Jak wybrać zabawkę?
Przy zakupie zabawki rodzice stają przed trudnym wyborem: jak wybrać zabawkę atrakcyjną dla dziecka, ale też rozwijającą, wytrzymałą i bezpieczną dla zdrowia? „Zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się znak atestu CE, czyli deklaracja producenta, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. Zabawki drewniane cieszą się rosnącą popularnością, co oznacza, że wśród rodziców nastąpił wyraźny wzrost świadomości w tej kwestii”, komentuje Martin Molcan, Dyrektor Zarządzający sklepu internetowego dla dzieci. Feedo.pl.

Drewniane zabawki są niezwykle trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom. Podczas zabawy dziecko uczy się większej kreatywności, motoryki i logiki, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach, które same się poruszają i mówią, tym samym ograniczając rozwijanie umiejętności dziecka. Prostota wykonania zabawek drewnianych zmusza dziecko do użycia wyobraźni, co pomaga w kształtowaniu jego cech charakteru.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI