Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Zalety drewnianych zabawek

123rf.com
5 stycznia 2016 in Parenting by redakcja
Drewniane zabawki są ponadczasowe, a ich zalety od lat niezmiennie takie same. Dostarczają dzieciom radości wcale nie mniejszej niż sterowane samochodziki czy samogrające instrumenty. 

Zabawki produkowane ze sztucznych surowców, takich jak plastik, mogą być szkodliwe dla zdrowia. Większość tanich zabawek importowanych z Chin zawiera w swoim składzie ołów i ftalany – substancje niezwykle toksyczne, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Właśnie dlatego drewniane zabawki, wykonywane w stu procentach z naturalnych składników, cieszą się coraz większą popularnością i wypierają te plastikowe z półek sklepowych i internetowych.

Jak wybrać zabawkę?
Przy zakupie zabawki rodzice stają przed trudnym wyborem: jak wybrać zabawkę atrakcyjną dla dziecka, ale też rozwijającą, wytrzymałą i bezpieczną dla zdrowia? „Zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się znak atestu CE, czyli deklaracja producenta, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. Zabawki drewniane cieszą się rosnącą popularnością, co oznacza, że wśród rodziców nastąpił wyraźny wzrost świadomości w tej kwestii”, komentuje Martin Molcan, Dyrektor Zarządzający sklepu internetowego dla dzieci. Feedo.pl.

Drewniane zabawki są niezwykle trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom. Podczas zabawy dziecko uczy się większej kreatywności, motoryki i logiki, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach, które same się poruszają i mówią, tym samym ograniczając rozwijanie umiejętności dziecka. Prostota wykonania zabawek drewnianych zmusza dziecko do użycia wyobraźni, co pomaga w kształtowaniu jego cech charakteru.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI