COSTA łączy się z coffeeheaven!

Polski rynek kawowy wyceniany jest obecnie na 3,15 mld zł. W ciągu najbliższych kilku lat wzrosnąć może nawet dwukrotnie. To szansa na duże zmiany w znanych nam markach. I tak – 5 listopada rozpoczęła działalność nowa marka z połączenia dwóch znanych marek powstały kawiarnie COSTA by coffeeheaven.

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów na świecie. Szacuje się, że co roku wypijanych jest około 500 miliardów filiżanek kawy. W Europie, średnia roczna konsumpcja „czarnego złota” sięga 6 kilogramów na osobę. Przeciętny Polak spożywa o połowę mniej kawy, choć pije ją – zwłaszcza poza domem – coraz chętniej. W ciągu ostatnich 10 lat konsumpcja kawy nad Wisłą wzrosła bowiem o 80 %! Dane Euromonitor International są dla polskiego sektora kawowego bardzo obiecujące. Do 2015 roku polski rynek kawowy może być warty nawet 5,3 mld złotych.

COSTA by coffeeheaven to nowa marka, będąca połączeniem dwóch koncepcji kawiarni należących do CHI Polska S.A.: działającej od 12 lat i będącej najpopularniejszą marką kawiarni w Polsce coffeeheaven oraz COSTA COFFEE, marki z 40-letnim doświadczeniem na światowym rynku kawiarni. Synergię dwóch dotychczas odrębnych marek widać nie tylko w samej nazwie. Nowe kawiarnie łączą w sobie to co znamy już w COSTA COFFEE i coffeeheaven: klienci znajdą produkty, które cieszyły się największym powodzeniem wśród Klientów zarówno COSTA COFFEE i coffeeheaven. Proces wprowadzania nowej marki będzie przebiegał stopniowo. Działające w Polsce pod marką COSTA COFFEE kawiarnie zmieniły się na COSTA by coffeeheaven. Rebranding poprzedzony został remontem i zmianą wystroju wnętrz kawiarni. Analogicznemu procesowi rebrandingu sukcesywnie poddane będą wybrane kawiarnie coffeeheaven w całej Polsce. Pierwsze z nich pod nowym szyldem, ze zmienionym menu oraz wystrojem wnętrz, przywitają gości już w listopadzie. Do końca 2012 roku pod szyldem COSTA by coffeeheaven działać będzie około 30 kawiarni.