Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
27 maja 2015 in Psychologia by redakcja

Jak bezpiecznie rozładować gniew?

Zdaniem Marshalla B. Rosenberga, speca od porozumienia bez przemocy, u podstaw gniewu zawsze leży jakaś niezaspokojona potrzeba. Jak do niej dotrzeć i w pełni uzewnętrznić emocje, nie raniąc innych?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1. Zrób pauzę. Odetchnij. Spróbuj powstrzymać się od wszelkich prób obwiniania czy karania drugiej osoby. Po prostu milcz i zachowuj spokój.

2. Zauważ osąd zawarty w twoich myślach. Może niechcący usłyszałaś czyjąś wypowiedź i na jej podstawie uznałaś, że zostałaś wykluczona z rozmowy z powodu swojej płci. Myślisz pewnie: „Co za seksista! Tak nie można”.

3. Nawiąż kontakt z własnymi potrzebami. Jeśli uznajesz kogoś za seksistę, osąd ten może przesłaniać twoją potrzebę wspólnoty lub szacunku.

4. Uzewnętrznij swoje uczucia i niezaspokojone potrzeby. Postaraj się ująć to wszystko, do czego dotarłaś, w słowa, np.: „Kiedy wszedłeś do pokoju i zacząłeś rozmawiać ze wszystkimi, tylko nie ze mną, a potem rzuciłeś uwagę na temat kobiet, uruchomiły się we mnie najrozmaitsze potrzeby, sprowadzające się do tego, że chcę być traktowana na równi z innymi. Co czujesz, słysząc te słowa?”.

Źródło: M.B. Rosenberg, „Porozumienie bez przemocy”, Czarna Owca 2012


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI