Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

flickr.com/ A C
flickr.com/ A C
21 lipca 2015 in Seks by Joanna Keszka

Co każda kobieta powinna wiedzieć o mięśniach Kegla?

Kiedy rozumiemy wielofunkcyjność mięśni znajdujących się w dole miednicy, wtedy możemy skutecznie zająć się pracą nad wzmocnieniem tego narządu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Mięśnie dna miednicy stanowią spód miednicy – stąd ich nazwa. Tworzą pas ochronny dla wszystkich organów wewnątrz jamy brzusznej. To system połączonych ze sobą 14 różnych mięśni, które podtrzymują nasze narządy wewnętrzne, otaczają ujście pęcherza (cewkę moczową), pochwę i odbytnicę. Przypominają kształtem hamak, który biegnie od kości łonowej do kości ogonowej pełniąc na całej swojej długości różne, ważne funkcje:

  1. Zapobiegają opuszczaniu się kobiecych narządów (obniżaniu się i wypadaniu macicy)
  2. Zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu (objawia się m.in. popuszczaniem np. przy kichaniu czy głośnym śmiechu)
  3. Zwiększają satysfakcję z seksu zarówno kobiet, jak i ich partnerów (są odpowiedzialne za napompowanie krwi do łechtaczki oraz rytmiczne skurcze pochwy w czasie seksu)
  4. Ułatwiają poród
  5. Przyspieszają powrót do formy i aktywności seksualnej po porodzie
  6. Zmniejszają problemy związane z niewłaściwą postawą i osłabiają bóle pleców.

Na szczęście podobnie jak wykonując ćwiczenia można wzmocnić i rzeźbić bicepsy oraz mięśnie piersiowe, tak też można wpływać na mięśnie dna miednicy. Na skutek ćwiczeń i właściwej diety można ukształtować wyjątkowo sprawny narząd, co ma ogromne znaczenie zarówno dla zdrowia, jak i odczuwania przyjemności dla każdej kobiety.

Już w tym tygodniu, w mojej kolejnej relacji z akcji „Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla” pokażę, jak wziąć sprawy mięśni Kegla w swoje ręce, czyli: „Jak wzmocnić mięśnie dna miednicy w 5 krokach”. Zapraszam do następnego spotkania.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI