Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

para
28 września 2015 in Seks by Aleksandra Mijakoska

Jak śpicie ma znaczenie

Łóżko to miejsce, w którym właściwie codziennie spotykamy się ze swoim partnerem. Okazuje się, że pozycje, w jakich śpimy mogą powiedzieć wiele o związku.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl
Ulubioną pozycję do spania ma każdy z nas. Czy spiąć z partnerem  lubicie się przytulać, a może preferujecie spać na oddalonych brzegach łóżka? – Sprawdźcie co to oznacza i czy ma to wpływ na wasze relacje.
1. Przytulańce

 Spanie przytulonym, na tzw „łyżeczkę” to najczęstszy sposób współspania. Przytulanie się podczas snu jest oznaką zdrowych relacji, i jak pokazują badania, prawie 1/3  osób będąca w związkach, śpi właśnie w taki sposób. Przytulanie się ma również świadczyć o życiu seksualnym w danym związku. Brytyjska psycholog Tracey Cox uważa nawet, że o ile osoby będące w związku nie przytulają się podczas snu, może to świadczyć o istnieniu pewnej frustracji na tle seksualnym.

2. Gonitwa

Podobnie jak przy przytulańcach, partnerzy są podczas snu wtuleni w siebie, z tym że śpią na jednej połówce łóżka. Świadczyć ma to o tym, że jedna z „połówek” pragnie być goniona i znajdować się w centrum uwagi, także w życiu seksualnym.

3. Przeplataniec

Sposób spania charakterystyczny dla związków o krótkim stażu. Niemniej jednak, jeżeli jesteście ze sobą dłużej i nadal śpicie przytuleni, z przeplecionymi nogami, może to świadczyć o współuzależnieniu jednego partnera od drugiego. Tak śpi tylko ok. 4% kochanków.

4. Na dwóch końcach łóżka

Psycholog  Corin uważa, że partnerzy śpiący w taki sposób funkcjonują w szczęśliwym, dojrzałym związku, w którym też potrafią cieszyć się własną niezależnością.W taki sposób sypia aż 27% osób będących w stałych związkach, w których ciągłe dotykanie się nie jest potrzebne do okazywania przywiązania.

5. Jeden na drugim

Jeden z partnerów śpi na drugim, opierając np. głowę na jego klatce piersiowej. Ten sposób spania jest charakterystyczny dla osób, które od niedawna są w związku, bądź takich, którzy przeszli niedawno kryzys. Jest oznaką potrzeby wzmocnienia więzów na tle emocjonalnym i seksualnym.

Niezależnie od tego jak śpicie, pamiętajcie, że w relacjach najważniejszy jest szacunek, szczerość i bezgraniczna przyjaźń, a w łóżku, cóż, przypominamy, że nie tylko się śpi ;).


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI