Jak śpicie ma znaczenie

Łóżko to miejsce, w którym właściwie codziennie spotykamy się ze swoim partnerem. Okazuje się, że pozycje, w jakich śpimy mogą powiedzieć wiele o związku.

Ulubioną pozycję do spania ma każdy z nas. Czy spiąć z partnerem lubicie się przytulać, a może preferujecie spać na oddalonych brzegach łóżka? – Sprawdźcie co to oznacza i czy ma to wpływ na wasze relacje.
1. Przytulańce

Spanie przytulonym, na tzw „łyżeczkę” to najczęstszy sposób współspania. Przytulanie się podczas snu jest oznaką zdrowych relacji, i jak pokazują badania, prawie 1/3 osób będąca w związkach, śpi właśnie w taki sposób. Przytulanie się ma również świadczyć o życiu seksualnym w danym związku. Brytyjska psycholog Tracey Cox uważa nawet, że o ile osoby będące w związku nie przytulają się podczas snu, może to świadczyć o istnieniu pewnej frustracji na tle seksualnym.

2. Gonitwa

Podobnie jak przy przytulańcach, partnerzy są podczas snu wtuleni w siebie, z tym że śpią na jednej połówce łóżka. Świadczyć ma to o tym, że jedna z „połówek” pragnie być goniona i znajdować się w centrum uwagi, także w życiu seksualnym.

3. Przeplataniec

Sposób spania charakterystyczny dla związków o krótkim stażu. Niemniej jednak, jeżeli jesteście ze sobą dłużej i nadal śpicie przytuleni, z przeplecionymi nogami, może to świadczyć o współuzależnieniu jednego partnera od drugiego. Tak śpi tylko ok. 4% kochanków.

4. Na dwóch końcach łóżka

Psycholog Corin uważa, że partnerzy śpiący w taki sposób funkcjonują w szczęśliwym, dojrzałym związku, w którym też potrafią cieszyć się własną niezależnością.W taki sposób sypia aż 27% osób będących w stałych związkach, w których ciągłe dotykanie się nie jest potrzebne do okazywania przywiązania.

5. Jeden na drugim

Jeden z partnerów śpi na drugim, opierając np. głowę na jego klatce piersiowej. Ten sposób spania jest charakterystyczny dla osób, które od niedawna są w związku, bądź takich, którzy przeszli niedawno kryzys. Jest oznaką potrzeby wzmocnienia więzów na tle emocjonalnym i seksualnym.

Niezależnie od tego jak śpicie, pamiętajcie, że w relacjach najważniejszy jest szacunek, szczerość i bezgraniczna przyjaźń, a w łóżku, cóż, przypominamy, że nie tylko się śpi ;).