Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
14 września 2016 in Seks by redakcja

Podwójna randka – dla kogo?

Podwójna randka wzbudza różne opinie. Przez jednych uważana jest za świetny sposób na spędzenie czasu, inni twierdzą, że spotkania we czworo to kiepski pomysł. Wszystko, jak zawsze, zależy jednak od punktu widzenia. Dla osób, które są w stałym związku, zorganizowanie raz na jakiś czas podwójnej randki, może mieć bardzo dobry wpływ na relację między partnerami. Dla osób, które wybierają się na pierwszą randką i rozważają, czy nie zorganizować jej dla dwóch par jednocześnie, takie spotkanie niekoniecznie może przynieść pożądane efekty. Poniżej prezentujemy kilka opcji podwójnej randki – wraz z ich omówieniem.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Opcja mieszana – para plus dwoje singli na pierwszej randce

Podwójna randka w konfiguracji: para z dłuższym stażem plus dwójka znajomych singli do skojarzenia. Czy taki scenariusz może się sprawdzić? Jak zawsze, wszystko zależy od konkretnych osób oraz ich oczekiwań. Jeśli znajomi single są nieśmiali, takie spotkanie w większym, zaprzyjaźnionym gronie, na pewno pomoże przełamać pierwsze lody, ułatwi nawiązanie kontaktu i późniejsze podtrzymywanie rozmowy. Sprawi, że single będą czuć się bezpieczniej, zostanie z nich zdjęta presja, jaka towarzyszy pierwszemu spotkaniu dwóch osób, które się nie znają. Odpowiedzialność za prowadzenie spotkania rozłoży się bowiem na cztery osoby.

Tego typu spotkanie może zostać zainicjowane nie tylko przez parę, która chce skojarzyć dwoje samotnych osób. Z inicjatywą może wyjść również singiel (oczywiście po uzyskaniu zgody tej drugiej samotnej osoby), który obawia się pierwszej randki tylko we dwoje. Ważne jest tu jednak, aby organizator spotkania zaprosił na podwójną randkę parę, którą dobrze zna, wie, że może jej zaufać. Zyska tym samym pewność, że znajomi okażą się w tej sytuacji pomocni, nie zaszkodzą swoim zachowaniem oraz tym, co mogą ujawnić – czy to podczas spotkania, czy po nim, w gronie innych znajomych.

Ważne! Kiepskim pomysłem jest organizacja podwójnej randki dla czwórki singli, dla których będzie to pierwsze spotkanie!

Opcja – świeżo zakochani na podwójnej randce

Pierwsze randki służą temu, aby się lepiej poznać, przyjrzeć się sobie nawzajem i ocenić, czy chce się inwestować w tę znajomość. Dzięki spotkaniom w większym gronie istnieje możliwość „sprawdzenia” potencjalnego partnera na różnych polach, m.in. podczas interakcji z innymi. Ta sytuacja posiada jednak jeden zasadniczy minus. Taka podwójna randka przyjmuje zazwyczaj formę spotkania ze znajomymi, nie prawdziwej randki. Przez to nie daje więc szansy na intymność, czy głębokie rozmowy na ważne, osobiste tematy, które budują atmosferę tych pierwszych, wspólnych tygodni.

Dodatkowo, osoby, które spotykają się od niedawna i są sobą żywo zainteresowane, skupiają się głównie na sobie nawet wtedy, kiedy znajdują się w towarzystwie innych osób. Z tego powodu istnieje spore ryzyko, że znajomi, którzy towarzyszą dwójce zakochanych, poczują się odrzuceni i zignorowani.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI