Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
4 września 2014 in Seks by redakcja

Seks tantryczny – po duchowej stronie seksu

Tantra narodziła się 6 tysięcy lat temu w Indiach, była ona rodzajem buntu przeciw zorganizowanej religii, która odrzucała seksualność na drodze do oświecenia. Według Tantry to właśnie seksualność oraz ziemskie przyjemności jak jedzenie, taniec, ekspresja twórcza miały być drzwiami do osiągnięcia boskości.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Słowo „Tantra” oznacza: manifestować, rozwijać, pokazywać i splatać. W tym kontekście seks ma być sposobem do rozwijania świadomości i splatania bieguna męskiego (reprezentowanego przez hinduskiego boga Shivę) oraz żeńskiego (hinduska bogini Shakti) w harmonijną całość.

Wprowadzenie do praktyk seksu tantrycznego

Tantra wymaga odpowiedniej atmosfery oraz odpowiedniego zaangażowania kochanków. Jest kilka ważnych czynników, które pomogą partnerom osiągnąć sukces na drodze ku odkrywaniu tajników tantry:

Intymna przestrzeń

Bardzo ważne jest, by kochankowie czuli się w pełni zrelaksowani przed rozpoczęciem pieszczot. Sypialnia powinna być wolna od przedmiotów, które mogłyby niepotrzebnie odwracać uwagę od partnera. Idealnie byłoby przystroić miejsce kwiatami, świecami, odpowiednie będę też olejki aromatyczne, np. jaśminowy lub różany. Łóżko powinno być bardzo wygodne, w tle dobrze jest puścić łagodną muzykę.

Harmonia zmysłów

Partnerzy powinni w pełni skupić się na wzajemnych doznaniach zmysłowych. Najlepiej będzie, jeśli oboje, nadzy usiądziecie w wygodnym miejscu naprzeciw sobie. Kontakt wzrokowy jest bardzo ważny – pomoże stworzyć intymną więź pomiędzy kochankami. Wasze oddechy powinny ulec zharmonizowaniu – kiedy jedno z Was wdycha powietrze, drugie je wypuszcza – jak gdybyście się nim dzielili. Możecie powoli rozpocząć wzajemne pieszczoty i pocałunki, dobrym pomysłem będzie zmysłowy masaż.

Cierpliwość w oczekiwaniu na rozkosz

Gra wstępna stanowi główny punkt seksu tantrycznego. Powinna być powolna i cierpliwa, by pomogła zbudować między kochankami atmosferę podniecenia. Pozwoli zbudować odpowiednie napięcie i stworzy poczucie bliskości oraz da Wam czas, by rozkoszować się sobą nawzajem jeszcze zanim dojdzie do seksu. Kochankowie powinni pamiętać o tym, by nieustannie skupiać swe myśli na partnerze, nie zamykajcie oczu, wpatrujcie się w siebie przez cały czas trwania rozkoszy. Wszystkie Wasze zmysły powinny pozostać czujne i wyostrzone.

Zalety seksu tantrycznego

Tantryczne praktyki seksualne mają uczyć kochanków przedłużania aktu miłosnego i właściwego pożytkowania energii seksualnej. Tantra pomaga otwierać się na nowe doznania nie tylko cielesne, ale przede wszystkim emocjonalne. Ponadto wzmacnia kondycję zdrowotną, gdyż jak mówi Christiane Northrup – autorka książki „Women’s Bodies, Women’s Wisdom”:

Energia seksualna jest jedną z naszych najmocniejszych energii do tworzenia zdrowia(…) Wykorzystując energię seksualną świadomie… możemy sięgnąć do prawdziwego źródła młodości i witalności.”

Tantra umożliwia kochankom osiągnięcie niesamowitego orgazmu poprzedzonego zmysłową grą wstępną. Seks tantryczny pozwala kochankom dzielić między sobą wspaniałe doznania. Pamiętajmy też, że tantra nie oznacza fizycznego zaspokojenia, lecz zbliżenie duchowe i mistyczne przeżycie.

Więcej na temat związków i seksualności można przeczytać na stronie eDarling.

Zapraszamy do lektury artykułu Seks tantryczny – odkryj duchową stronę seksu.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI