fbpx

Seksowna sypialnia

seksowna sypialnia
123rf.com

Sypialnia to kluczowe miejsce domu. Tu jest przestrzeń na intymność, okazywanie miłości, relaks. Oto kilka porad, które pomogą urządzić sypialnię tak, żeby się w niej dobrze czuć.
1. Miękkość

Sypialnia ma koić nasz zmysł dotyku, więc pożądane jest w niej wszystko co miękkie, puszyste, wyściełane i zaokrąglone. Miękka, jedwabista w dotyku pościel, dużo poduszek, wykładzina bądź dywan, w który zapadają się stopy.

2. Harmonia

Nic tak nas nie odpręża jak harmonia i ład. Dlatego zwłaszcza w sypialni unikaj bałaganu. Niepotrzebne w tym pomieszczeniu, oprócz łóżka, są duże meble. Łóżko powinno stać w głębi pokoju, ale nie tyłem do drzwi. Według sztuki Feng Shui w sypialni odpowiedni jest kolor wody, czyli niebieski, ponieważ symbolizuje uczucia a poza tym doskonale odpręża. Dobrze działają na przykład obrazy czy zdjęcia przedstawiające morze czy inne krajobrazy z wodą. W tym pomieszczeniu lepiej zrezygnuj z wieszania zdjęć dzieci czy rodziców. Drugim odpowiednim kolorem dla sypialni jest głęboka czerwień, czyli purpura. Dodatki w tej barwie pobudzają zmysły, dobrze wpływając na życie seksualne. Oświetlenie powinno być przyciemnione i boczne.

3. Zmysłowy zapach

Naturalne zapachowe świece, kominek do aromaterapii, kadzidła i świeże kwiaty sprawią, że twoja sypialnia będzie zmysłowo pachnieć. W ciągu dnia możesz stosować woreczki zapachowe wkładane pod poduszki. Zalecane do sypialni zapachy to: drzewo sandałowe i lawenda. Nie zapominaj wietrzyć sypialni, świeże powietrze to nieodzowne tło dla twoich ulubionych zapachów.

4. Kojąca muzyka

Erotykę można stymulować spokojną muzyką, na przykład jazzem, jeśli lubisz. Spokojne, dobrze kojarzące się tony są pożądanym tłem dla kochania się. Zadbaj też, żeby dźwięk budzika nie był zbyt pobudzający. Na początek dnia dobre są dźwięki gongów lub muzyki klasycznej.

5. Pyszne afrodyzjaki

Szklany dzban z wodą i misa pełna jabłek, truskawek, brzoskwiń, avocado z powodzeniem mogą się znaleźć w sypialni. To zdrowe afrodyzjaki. Do miłosnych igraszek pobudza ciemna czekolada, dlatego poczęstuj swojego ukochanego wyrafinowanymi kulkami słodkich trufli. Nie martw się o kalorie, spalicie je natychmiast!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze