Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

21 listopada 2014 in Solidarność kobiet by redakcja

Historia Iwony

Znam kilka kobiet, które mogłabym tu wymienić, chociażby nawet za to, że to dzięki nim zaczęłam Was czytać i to właśnie od nich dostałam prenumeratę Waszego pisma na moje 35 urodziny z życzeniami oderwania się od rzeczywistości, problemów i zrobienia czegoś w końcu dla siebie. Bardzo im za to dziękuję, wszystkim razem i każdej z osobna za to że są i wiem, że zawsze mogę na nie liczyć.

Jest jednak jedna wyjątkowa kobieta, która zdecydowanie zasłużyła na to aby ją tu wymienić z imienia…moja przyjaciółka Sylwia. Przyjaźnimy się od czasów studiów jednak prawdziwa więź między nami zaczęła się prawie 3 lata temu w momencie kiedy zmarł mój mąż.

Nie znam słów aby opisać jej ogromną bezinteresowną pomoc, jaką mi okazała w tamtym czasie i jaką okazuje do dzisiaj pomimo tego, że już nie mieszkamy w tej samej miejscowości. To miłość „przeprowadziła” ją prawie 200 km ode mnie, jednak fakt ten wcale nie osłabił naszych relacji, słyszymy się codziennie i nadal codziennie musi wysłuchiwać moich problemów, które niestety nie pozwalają mi zapomnieć o tamtych trudnych chwilach.

To ona była osobą, która mnie poinformowała o tragedii, przeprowadziła się do mnie, ogarnęła wszystkie moje papiery, sprawy sprzedaży domu, który był w budowie, banki itd. Problemy samotnej matki zmagającej się z niedoskonałym polskim prawem, z absurdalnymi przepisami, z problemami finansowymi, z ogarnięciem wszystkich spraw, które w jednej chwili spadają jak grom z jasnego nieba były dla nas obu niezłym wyzwaniem. Nie było czasu na rozpacz, musiałyśmy działać, zgłębiać wiedzę, szukać pomocy, a przy tym nie okazywać emocji przy mojej 18-sto miesięcznej córeczce. Sylwia była przy mnie na każdym kroku, motywowała mnie, dodawała sił, nie pozwoliła się poddać, często przy tym na zmianę wspólnie śmiejąc się i płacząc. To ona zmobilizowała mnie do uprawiania sportu, powtarzała mi jak mantrę, że doda mi to siły, poznam nowych ludzi, zapomnę chociaż na chwile o problemach i powiem Wam, że to działa! Jeszcze 2 lata temu jakby ktoś mi powiedział, że będę biegała 2 razy w tygodniu na siłownię i zrobię kurs na kite’a to bym kazała temu komuś puknąć się w czoło, ale dałam radę i chcę więcej:).

Do dzisiaj pomaga mi podejmować wszystkie ważne decyzje życiowe za co jej najszczerzej dziękuję. Dzielnie wysłuchuje moich opowieści o pojawiających się mężczyznach i pomimo mojego zrezygnowania, że już nie ma normalnych facetów, ona zawsze mi powtarza, że nawet się nie spodziewam kiedy ten właściwy przekroczy mój próg i śmieje się ze mnie kiedy jej odpowiadam, że chyba tylko złodziej.

Przeszłyśmy razem przez bardzo trudny okres mojego życia, wiele nas to nauczyło, ale przede wszystkim dało nam niewiarygodną siłę i poczucie, że po tym wszystkim nic nas już w życiu nie zdziwi i możemy we dwie „przenosić góry”.

Jutro 27.09.2014 będę na jej ślubie i wierzę, że będzie to najszczęśliwszy dzień w jej życiu. Życzę wszystkim kobietom takiej przyjaciółki i jestem ogromnie wdzięczna, że ja taką mam i wiecie co…uważam, że przyjaźń jest o wiele cenniejsza niż miłość, ale ważne jest to, że też tak samo trzeba ją pielęgnować!

Pozdrawiam Was serdecznie i cieszę się, że jestem kobietą!

Iwona


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI