Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
3 czerwca 2015 in Zdrowie by redakcja

5 powodów, dla których warto nosić soczewki

O wyższości soczewek kontaktowych nad okularami mówi się od dawna. W końcu powstały z myślą o tym, by ułatwiać życie i dawać większe poczucie komfortu osobom borykającym się z wadami wzroku. Mimo tego nie wszyscy chętnie zamieniają okulary na szkła kontaktowe. Poniżej prezentujemy powody, dla których warto zdecydować się na taką zmianę.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Soczewki kontaktowe – bez względu na to, czy będą to soczewki Dailies, Acuvue czy inne nabywane np. w sklepie internetowym Vision Express lub innych salonach optycznych – polecane są każdemu, kto chce poprawić komfort życia. Może je nosić młodzież, osoby starsze, a nawet dzieci. Wcześniej jednak należy skorzystać z wizyty w gabinecie okulisty.

1. Soczewki są niewidoczne dla osób postronnych

Jeśli masz słabszy wzrok, a nie chcesz się do tego przyznawać, soczewki kontaktowe będą dobrym rozwiązaniem. Zakładane na powierzchnię oka, są kompletnie niewidoczne dla osób postronnych – w przeciwieństwie do okularów, które od razu sugerują problemy ze wzrokiem.

2. Soczewki skorygują wadę jak okulary

Szkła kontaktowe są w stanie skorygować wadę wzroku tak samo jak okulary.

Jeśli na przykład cierpisz z powodu astygmatyzmu, możesz wybrać specjalnie stworzone do tego celu soczewki Air Optix for Astigmatism™ od Ciba Vision lub soczewki Dailies All Day Comfort Toric. Jeżeli zmagasz się z problemem prezbiopii, zdecyduj się na szkła progresywne, na przykład soczewki Dailies ADC Progressives.

3. Soczewki dają większy komfort podczas aktywności

Bardzo często okulary przeszkadzają w uprawianiu sportów. Zsuwają się z nosa, co zwiększa ryzyko ich roztrzaskania. Ponadto zniekształcają obraz widzenia, co także może utrudniać prowadzenie aktywności fizycznej.

Z soczewkami kontaktowymi jest zupełnie inaczej. Przez to, że zakłada się je bezpośrednio na powierzchnię oka, zupełnie w niczym nie przeszkadzają. Nie zsuwają się, więc nie ma ryzyka, że dojdzie do ich uszkodzenia.

Szkła kontaktowe świetnie sprawdzają się w przypadku pływania. Ciężko jest bowiem uprawiać tę dyscyplinę w okularach. W soczewkach można bez problemu wejść do wody i widzieć wyraźny obraz. Należy jednak używać zawsze okularów do pływania oraz zaraz po wyjściu z wody wyrzucać soczewki jednodniowe (tylko takie nadają się na basen).

4. Soczewki dają wyraźny i rzeczywisty obraz

Dużym minusem noszenia okularów jest to, że obraz w nich widziany nie zawsze oddaje rzeczywistość – jest po prostu zniekształcony.

Zupełnie inaczej jest w przypadku soczewek kontaktowych. Szkła zapewniają znacznie szersze pole widzenia. Ponadto widziany obraz jest rzeczywistej wielkości oraz nie jest naznaczony zniekształceniami.

5. Soczewki pozwalają na zmianę koloru tęczówki

Nosząc soczewki, możesz pozwolić sobie na metamorfozę wyglądu. A to dlatego, że niektóre modele umożliwiają zmianę koloru tęczówki. Dzięki temu można w prosty i zupełnie bezpieczny sposób zmienić kolor oczu – na niemal dowolny.

Kolorowe soczewki kontaktowe w swojej ofercie ma większość producentów.


Strefa zakupów


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI